Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zakładasz firmę? Uważaj na oszustów

2014-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-07-11 09:47:44)

Podziel się:

Uwaga na naciągaczy, którzy podszywając się po centralną ewidencję działalności gospodarczej, wyłudzają pieniądze. W Makowie też były takie próby.

Świeżo upieczeni przedsiębiorcy są zapisywani w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki. Takie wciągnięcie na listę jest bezpłatne, ale są podmioty, które wykorzystując ten fakt, próbują wyłudzić pieniądze. Wysyłają pisma, które sugerują, że to CEiDG wymaga opłaty – nawet kilkuset złotych. Wyznaczają krótki termin zapłaty i straszą możliwością znalezienia się w rejestrze dłużników w przypadku nieuregulowania należności. Tylko drobnym druczkiem umieszczają informację, że pismo nie jest fakturą, a ofertą handlową. Wielu sformułowanie to przegapia bądź nawet go nie rozumie. I płaci.
W Makowie takie przypadki też miały miejsce, nowi przedsiębiorcy otrzymywali takie oferty handlowe nie do odrzucenia. - Zdarza się, że przychodzą do nas osoby i pytają, czy trzeba płacić – informuje Krystyna Szczepańska, inspektor do spraw ewidencji gospodarczej i administracyjno-gospodarczych w makowskim Urzędzie Miasta. Podkreśla, że osoby zakładające działalność gospodarczą są informowane o bezpłatnym wpisie do państwowej ewidencji.
Nikt natomiast nie zgłosił takiej próby oszustwa tutejszym stróżom prawa. - Nie mieliśmy takich spraw – mówi st. sierż. Monika Winnik, rzecznik prasowy makowskiej komendy policji.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB