Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Uwaga, zamknięta droga!

2014-07-22 12:00:00 (ost. akt: 2014-07-18 08:33:21)
Obecny most na Pełcie w Czarnostowie przechodzi do historii

Obecny most na Pełcie w Czarnostowie przechodzi do historii

Podziel się:

W związku z budową mostu na rzece Pełta w miejscowości Czarnostów (gm. Karniewo) została zamknięta tamtejsza droga. Wyznaczono już objazdy.

Ruch ma być całkowicie zamknięty dla pieszych oraz kierowców do 15 października br. Droga ta była najkrótszą dla mieszkańców miejscowości: Czarnostów, Czarnostów Polesie, Szwelice i Gościejewo do Karniewa, ale także do powiatowego szpitala, policji czy straży pożarnej. Aktualnie wyznaczono objazd przez Byszewo, Czarnostów Polesie, Czarnostów i Szwelice (jadąc od Karniewa).
Przypominamy, że był to ostatni drewniany most w gminie. Do budowy nowego władzom gminy udało się przystąpić za niewielkie pieniądze, dzięki dwom dofinansowaniom. Całkowity koszt zadania wynosi 1 mln 217 tys. zł. Dotacja od wojewody mazowieckiego z funduszu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych została przyznana w kwocie 700 tys. zł, natomiast drugie dofinansowanie zostało przyznane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i opiewa na kwotę 275 tys. 992 zł.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. leniofer #1446667 | 91.220.*.* 25 lip 2014 12:35

    Jak patrzę na tempo prac na moście to mnie delikatnie mówiąc szlag trafia. W tym tempie to roboli zaskoczy zima w 2017 roku. Fakt, objazd jest ale tak złej jakości że ciągniki rolnicze mogą nim jeździć a nie samochody osobowe. czy przy rozpisywaniu przetargu na wykonanie usługi nie można było skrócić czasu jej wykonania, jak zawsze nikt w gminie nie pomyślał, ale ja za to pomyśle dwa razy podczas stawiania krzyżyka na karcie wyborczej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz