Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Świetlice z małym poślizgiem

2014-07-27 09:00:00 (ost. akt: 2014-07-25 15:23:23)

Podziel się:

Troszkę przesunie się w czasie remont świetlic wiejskich w Nowych Łachach, Chrzczonach i Borutach. Trzeba było ogłosić drugi przetarg.

Jak już pisaliśmy, gmina pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie w ramach Lokalnej Grupy Działania. Wyniesie ono w tych trzech przypadkach 80 proc. kosztów zadania netto, jednak nie więcej niż odpowiednio: 47 tys. 792 zł, 48 tys. 171 zł, 50 tys. 42 zł.
Gmina jakiś czas temu ogłosiła już przetarg na wykonawstwo. Zgodnie z zapisami w jego dokumentacji, roboty powinny zostać ukończone do połowy sierpnia. Ale już wiadomo, że się trochę w czasie przesuną. Samorząd bowiem unieważnił zamówienie i ogłosił już ponowne z terminem ukończenia prac – 30 września.
- Wpłynęło kilka ofert, ale wszystkie miał braki w formalne. Wezwania do ich uzupełnienia nie przyniosły żadnego skutku – tłumaczy ponowienie procedury przetargowej wójt gm. Rzewnie Wiesław Oborski.
Przypomnijmy, że w Nowych Łachach zaplanowano wymianę drzwi i okien, remont instalacji elektrycznej oraz wykonanie nowej elewacji zewnętrznej wraz z ociepleniem i wjazdu. Obiekt w Borutach wzbogaci się m.in. o nową podłogę, drzwi oraz odmalowane ściany. A świetlica w Chrzczonach przejdzie modernizację wnętrza (m.in. wymianę podłogi) i zyska nowe okna i drzwi.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB