Dwie sparingowe porażki Pełty

2014-07-28 08:27:29 (ost. akt: 2014-07-28 08:28:02)
Kamil Borucki strzelił dwa gole w spotkaniu z Ożarowianką

Podziel się:

Tegoroczny beniaminek ligi okręgowej - Pełta Karniewo - ma już za sobą rozegrane dwa mecze kontrolne w ramach przygotowań do inauguracji sezonu 2014/2015. Podopieczni Waldemara Zająca niestety nie wypadli zadowalająco, szczególnie w pierwszym meczu, w którym ulegli Ożarowiance Ożarów Mazowiecki aż 3-11.

Pełta przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła już jakiś czas temu. W pierwszym meczu sparingowym poniosła wspomnianą porażkę 3-11 z IV-ligową Ożarowianką. Faworytem pojedynku oczywiście byli przyjezdni, którzy od początku spotkania dyktowali warunki gry i w pełni kontrolowali mecz, raz za razem atakując bramkę rywala. Karniewo na tle rywala dobrze prezentowało się aż do 55. minuty, przegrywając zaledwie jedną bramką. Prawdziwy grad goli padł w pozostałym czasie meczu. Ożarowianka dobiła rywala, strzelając aż osiem bramek, przy tylko jednym trafieniu zawodników z naszego powiatu. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się testowany Marek Chełchowski oraz dwukrotnie Kamil Borucki.
W minioną niedzielę na karniewskim stadionie miejscowi rozegrali drugi mecz kontrolny, w którym spotkały się dwie drużyny grające w tej samej lidze. W roli gospodarza Pełta zmierzyła się z Iskrą Krasne. Do przerwy to przyjezdni prowadzili 3-1. Mimo ambitnej gry, druga odsłona spotkania zakończyła się remisem 2-2, a cały pojedynek - wynikiem 5-3 na korzyść gości z Krasnego. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Krzysztof Pustoła, Łukasz Świętorecki oraz Paweł Dorocki.