Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

"Składowisko" może zostać

2014-07-31 08:38:58 (ost. akt: 2014-07-31 08:40:46)
Wiceburmistrz Grzegorz Napiórkowski podczas sesji

Wiceburmistrz Grzegorz Napiórkowski podczas sesji

Podziel się:

Podczas dyskusji nad zmianami w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego miasta, padła kwestia składowiska odpadów w południowej części Makowa.

Radny Jerzy Dąbrowski pytał, czy ktoś zaskarżył samorząd w związku z tym obiektem. Wiceburmistrz Grzegorz Napiórkowski odpowiedział, że nie było takiej skargi. W dodatku formalnie to nie jest składowisko, choć faktycznie tak to wygląda.
- Właścicielem działki jest Skarb Państwa, użytkownikiem wieczystym spółka prawa handlowego, a dzierżawcą lokalna spółka, prowadząca działalność związaną z przetwarzaniem odpadów – wyjaśniał Napiórkowski. Jak dodawał, Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym chroni prawa nabyte. Jeśli więc pochodzący z 2005 r. miejscowy plan dla tego terenu dopuszczał tam działalność przemysłową czy usługową tego typu, to obecnie może być ona kontynuowana.
- Starosta makowski, jako organ władny, wydał decyzję o przetwarzaniu odpadów w tym miejscu, ale po spełnieniu odpowiednich kryteriów. Jeśli nie są one spełniane, może reagować – podkreślił Grzegorz Napiórkowski.
dk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB