Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Woda się nadaje, ratownicy nadal czuwają

2014-08-07 09:23:39 (ost. akt: 2014-08-07 09:41:56)
Wczorajsze zachmurzone nieco przed południem niebo spowodowało, że nad zalewem były kompletne pustki

Wczorajsze zachmurzone nieco przed południem niebo spowodowało, że nad zalewem były kompletne pustki

Podziel się:

W naszym zalewie nadal można się bezpiecznie kąpać – to wynik drugiej kontroli wody w tym miejscu. A ratownicy zostają do 17 sierpnia.

W lipcu pobrano po raz drugi w tym sezonie próbki wody, by zbadać ją w trakcie funkcjonowania kąpieliska, kiedy mieszkańcy z niego korzystają. - Nic złego się nie dzieje, wszystko jest w porządku. Takie informacje otrzymał burmistrz, znajdują się też na kąpielisku – mówi Lucyna Pilniakowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim.
Przypomnijmy, że pierwsza kontrola odbyła się 16 czerwca. Sanepid bada wodę na obecność enterokoków, czyli bakterii kałowych mogących powodować poważne zakażenia na przykład układu moczowego czy ran i bakterii escherichia coli, które są odpowiedzialne między innymi za sepsę.
Dobra wiadomość jest taka, że włodarze miasta w tym roku postanowili zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo nad zalewem na trochę dłużej. Zamiast - jak to bywało w ostatnich latach - do końca lipca, tegoroczna umowa z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym z Pułtuska ma obowiązywać do 17 sierpnia.

Urząd miasta podpisał umowę z Klubem Integracji Społecznej z Makowa Mazowieckiego, dzięki czemu mieszkańcy mogą za niewielką opłatą cieszyć się możliwością wypożyczania kajaków. Wszystko polega na tym, że członkowie klubu wywożą kajaki w górę rzeki, a następnie odbierają je w umówionym miejscu. Rezerwującym pozostaje jedynie dobra zabawa podczas spływu. Aby zamówić taką usługę, trzeba zadzwonić pod nr 516131713 lub 504020969. - Najczęściej kajaki wypożyczane są do pływania po rzekach, na zalewie już trochę mniej. Ale cieszą się one powodzeniem - powiedział nam Janusz Jankowski, burmistrz miasta.
Elżbieta Ludwikowska
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB