Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Krasnosielc w „Teleexpressie”

2014-08-07 10:01:39 (ost. akt: 2014-08-07 10:05:43)
Reporterzy "Teleexpressu" przyjechali do Krasnosielca

Reporterzy "Teleexpressu" przyjechali do Krasnosielca

Podziel się:

Zastawili zegarek ojca i sprzedali konia, wszystko, by kupić upragniony projektor – tak zaczęła się historia braci Warner, założycieli jednej z największych na świecie wytwórni filmowej. Nie wszyscy wiedzą, że urodzili się oni w Krasnosielcu, a dopiero stamtąd emigrowali do Stanów Zjednoczonych.

Tę historię przypomniano ostatnio w emitowanym w Telewizji Polskiej „Teleexpressie Extra”. Redaktorzy powrócili do tematu słynnych braci, którzy na początku swojej kariery jeździli z zakupionym projektorem po amerykańskich miasteczkach. W dwadzieścia lat później, a dokładnie 4 kwietnia 1923 roku, założyli wytwórnie filmową, która obecnie jest jedną z największych na świecie i wyprodukowała takie hity, jak "Casablanca", "Harry Potter", "Matrix" czy też niezapomniany przez młodszą widownię "Królik Bugs".
Dziennikarze „Teleexpressu” udali się do Krasnosielca, by zapytać mieszkańców o znanych braci. Niestety, jak się okazało, w tym temacie orientowały się tylko nieliczne osoby. Natomiast wójt gm. Krasnosielc Paweł Ruszczyński poinformował widzów o planowanym przeglądzie filmów tej wytwórni pt. "Małe kino wielkich braci", który odbędzie się tam 12 września.

Sylwia Zasłonka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB