Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Czytelnik: Zatrzymać młodych!

2014-08-10 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-08 10:29:08)
Zdaniem naszego czytelnika, w Makowie powinny powstać mieszkania dla młodych ludzi

Zdaniem naszego czytelnika, w Makowie powinny powstać mieszkania dla młodych ludzi

Podziel się:

- Żeby „zmienić Maków na lepszy”, trzeba zahamować odpływ młodych, wykształconych ludzi. Inaczej miasto mocno „się zestarzeje” i nie będzie dla niego ratunku – twierdzi pan Michał.

Nasz czytelnik swoje poglądy na ten temat wyraził w e-mailu przesłanym do naszej redakcji. Jak napisał, młodzi mieszkańcy opuszczają i nie wracają już niemal do wszystkich miasteczek wielkości Makowa. W dużych ośrodkach szukają pracy, pieniędzy i lepszego życia. Ale niektóre z takich mniejszych grodów starają się przynajmniej część młodych zatrzymać, ewentualnie zachęcić do powrotu.
Jakie są na to sposoby? Według pana Michała na pierwszym miejscu jest stworzenie miejsc pracy. – Pisaliście już o tym, że trzeba w jakiś sposób ściągnąć nowe firmy. Może udałoby się stworzyć jakąś podstrefę gospodarczą. Ale przy tym trzeba chodzić – podkreśla makowianin.
Druga – jego zdaniem – kwestia, to mieszkania. W Makowie praktycznie w ogóle nie buduje się nowych bloków. – Najlepiej byłoby, gdyby miasto w ramach TBS-u postawiło jakiś blok z mieszkaniami dla młodych. Nie chodzi mi o lokale komunalne czy socjalne, tylko o typowe TBS-owskie. Młoda para wpłaca np. 40 tys. zł i już może traktować mieszkanie jako swoje, a resztę pomału spłaca w czynszu – objaśnia nasz czytelnik.
I podsumowuje: - Młodzi, pracujący mieszkańcy zapłacą tutaj podatki, będą robić zakupy w lokalnych sklepach itp. To same zyski, o które trzeba zadbać.

Cykl „ZMIEŃMY MAKÓW NA LEPSZY” jest poświęcony najważniejszym problemom, jakie dotyczą naszego miasta. Próbujemy znaleźć optymalne rozwiązania, posiłkując się opiniami ekspertów i mieszkańców, by następnie podpowiedzieć je władzom. Czekamy także na opinie, sugestie, a nawet na całe teksty od naszych Czytelników. Wystarczy napisać (redakcja@kuriermakowski.pl) lub zadzwonić (29 7173218).

dk

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zulu #1477220 | 83.9.*.* 4 wrz 2014 22:21

  ZMIEŃMY MAKÓW NA LEPSZY ! Przecież to jest komunał. Były inne już: zbierajmy stonkę ziemiaczaną, budujmy II Japonię, rozkułaczjmy polską wieś. Panie Michale w kraju mamy już gruzowisko jak po spaleniu. Ja 12 lat temu wyjechałem do RPA /niedaleko Elizabeth/ - pracuję z żoną. Kupiłem dom. Przyjeżdżam do kraju w czerwcu jak u mnie jest tzw zima( +12*C). Żałuję tylko polskiego Bożego Narodzenia, ze śniegiem i mrozem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gosc #1474291 | 213.199.*.* 1 wrz 2014 13:54

  Zostana emeryci pijacy i niezaradni zyciowo bo kazdy kto ma troche oleju w głowie wyjedzie za granice albo do wiekszego miasta gdzie jest praca

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gosc #1461098 | 213.199.*.* 14 sie 2014 12:24

  tez sie wynosze ani pracy ani zadnych perspektyw to miasto nie ma i nie bedzie miec

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. guest #1458692 | 31.61.*.* 11 sie 2014 13:22

  Syn i Synowa Burmistrza Jankowskiego nie zamierzają opuszczać Makowa obydwoje mają załatwione państwowe posady przez samego Burmistrza i Starostę. Trzeba się wiedzieć jak utawić... Prawda Panie Jankowski?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gość #1458601 | 212.160.*.* 11 sie 2014 10:55

   Z przykrością muszę stwierdzić, że Maków nie należy do miast mających do zaoferowania zbyt wiele młodym mieszkańcom. Nie bez powodu tak często decydują się oni na wyjazd do większych ośrodków czy nawet za granicę. Często zostają tam już na stałe. Moim zdaniem wybudowanie kilku bloków mieszkalnych nie załatwi problemu. Uważam, że jedynie otworzenie nowych miejsc pracy mogłoby ustabilizować sytuację w naszym mieście. Przecież główną przyczyną emigracji są właśnie wyjazdy w celach zarobkowych. Niestety, w tej kwestii już od dawna nic się u nas nie zmienia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)