Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Tysiące złotych za oazę spokoju

2014-08-10 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-08 10:33:38)
Atrakcją gm. Rzewnie jest m.in. zbiornik pożwirowiskowy w Brzózach

Atrakcją gm. Rzewnie jest m.in. zbiornik pożwirowiskowy w Brzózach

Podziel się:

Gmina Rzewnie to „zagłębie turystyczne” naszego powiatu. Dlatego też działki tutaj nie należą do najtańszych.

- Bum na działki na naszym terenie trochę osłabł. Nie wiem, czy to może kwestia kryzysu, tego, że ludzie nie mają pieniędzy, czy może jeszcze czegoś innego. Generalnie mało jest chętnych na kupno, a dużo jest sprzedających – powiedział „Kurierowi” jakiś czas temu wójt gm. Rzewnie Wiesław Oborski.
Czy to oznacza, że gmina przestanie mieć turystyczny charakter? To raczej niemożliwe. Znakomite usytuowanie, zieleń, niezbyt zwarta zabudowa i zbiorniki wodne w pożwirowiskowych dołach – to wszystko nadal będzie kusić i przyciągać przybyszy. Wiedzą o tym ci, którzy sprzedają tam działki.
Za taką o powierzchni 770 m kw. w miejscowości Brzóze Duże, ogrodzoną, z utwardzonym dojazdem i niewielkim, drewnianym, ale „uzbrojonym” domkiem (woda, prąd), właściciel chce 78 tys. zł. A za trochę większą (1000 m kw.), także z domkiem w obrębie tej wioski – aż 230 tys. zł. Z kolei liczący sobie blisko 3 tys. m kw. kawałek łąki nad Narwią w Orłowie, niezabudowany i nieogrodzony, jest według zbywcy wart 95 tys. zł.

Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB