Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Karate z dużą popularnością

2014-08-11 08:35:38 (ost. akt: 2014-08-11 08:52:37)
Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem nabywali nowych umiejętności

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem nabywali nowych umiejętności

Podziel się:

W Gminnym Ośrodku Kultury w Płoniawach-Bramurze - w ramach zajęć wakacyjnych - dzieci i młodzież z terenu całej gminy mogły korzystać z darmowych zajęć karate. Okazały się one strzałem w dziesiątkę i przyciągały sporą liczbę dzieciaków.

Zajęcia były organizowane przez płoniawskie Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczna oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Ponad 50 dzieci w wieku od 5 do 13 lat korzystało z nauk instruktora Mariana Zająca z międzyszkolnego klubu KYOKUSHIN KARATE w Makowie Mazowieckim. Zajęcia odbywały się w hali przy Zespole Szkół w Płoniawach-Bramurze bądź w płoniawskim GOK-u. Przez około 75 minut uczestnicy z wielkim zaangażowaniem nabywali nowych umiejętności, przy tym bawiąc się znakomicie.
- Mam nadzieję, że wraz z początkiem roku szkolnego będziemy kontynuować te zajęcia. Jeśli uda nam się zebrać odpowiednią liczbę chętnych osób, odbywałyby się 2 razy w tygodniu. Nie tylko dla tych młodszych ale również i dorosłych - zdradziła nam Ewa Marmulewska, dyrektor GOK-u w Płoniawach-Bramurze. Poinformowała nas również, że zajęcia tego typu sprzyjają integracji społeczeństwa w gminie, rozładowaniu napięcia, uwalnianiu negatywnych emocji oraz zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa i zaufania do grupy. Jest to też po prostu doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. - Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegały w bardzo miłej atmosferze - podsumowała dyrektor.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB