Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Może miłość zatrzyma drogowych wariatów

2014-08-12 09:16:32 (ost. akt: 2014-08-12 09:17:00)
Fundacja liczy, że do końca roku w polskich autach zawiśnie 2 mln serc dla „wariatów drogowych”

Fundacja liczy, że do końca roku w polskich autach zawiśnie 2 mln serc dla „wariatów drogowych”

Podziel się:

Makowscy stróże prawa, tak jak ich koledzy w całym kraju, promują trzecią odsłonę kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Akcja ruszyła 1 sierpnia. - Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam – poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – pisze Andrzej Chyliński z miesięcznika „Policja 997”.
Stróże prawa organizują ją wraz z Fundacją PZU. W telewizji i internecie pojawiły się reklamy społeczne, gdzie promuje się symbol kampanii – niebieskie serduszko i jej cel. Jak powiedział dziennikarzowi Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych Fundacji PZU, obecnie większość akcji związanych z promowaniem bezpieczeństwa na drodze straszy, dramatyzuje, przeraża, karci naganne zachowania kierowców, czy epatuje ludzką tragedią. - Podjęliśmy decyzję, że nie wpiszemy się w ten trend. Zdecydowaliśmy, że będziemy promować pozytywne emocje, a nie agresję. Postawiliśmy na miłość. Uważamy, że pasażerom udostępniamy realne narzędzie wpływu na zachowania kierowców i naprawdę sprawimy, że na polskich drogach będzie bezpieczniej – dodawał.
Niebieskie serduszko ma być wręczone kierowcy przez osobę, która go kocha. Można je powiesić na przykład przy lusterku w samochodzie, żeby przypominało o ostrożnej jeździe, bo ktoś czeka w domu. Na zawieszce są różne teksty, na przykład „Tato, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie” albo „Sama kredytu nie spłacę! Kocham, jedź ostrożnie”, są też takie, gdzie sami możemy wpisać tekst.
Rola policji w przedsięwzięciu polega na prezentowaniu zasad kampanii w mediach i wręczaniu szoferom serduszek przy okazji kontroli drogowych. Gdy rozpocznie się rok szkolny będzie prowadziła pogadanki dla uczniów i rodziców. W szkołach będą też rozdawane niebieskie zawieszki. Można je będzie dostać także podczas festiwali muzycznych, na stacjach benzynowych, i w prasie jako inserty. Fundacja liczy, że do końca roku w polskich autach zawiśnie 2 mln serc dla „wariatów drogowych”.
el

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pl #1459405 | 83.13.*.* 12 sie 2014 13:25

    Makowscy stróże prawa promują akcję „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” Haha, wybuchłem śmiechem. Najlepiej promowali tą akcję parę miesięcy temu, gdy rozwalili płot po pijaku. Żenada. Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. www #1459281 | 213.158.*.* 12 sie 2014 10:41

    W Makowie w oddziale PZU zatrudniona wyłącznie sama rodzina Kaczmarczyków - może na początek zorganizujmy akcję stop patologi i nepotyzmowi w PZU.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Komentowane artykuły

więcej »