Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Nasi mundurowi mistrzami spławików

2014-08-13 09:23:39 (ost. akt: 2014-08-14 19:21:57)
Komendant Łysiak (z lewej) gratuluje swoim podwładnym sukcesu

Komendant Łysiak (z lewej) gratuluje swoim podwładnym sukcesu

Podziel się:

Żołnierze, policjanci, strażacy, celnicy, leśnicy, straż graniczna i miejska rywalizowali w... łowieniu ryb. Przedstawiciele Makowa zdobyli mistrzostwo.

II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wędkarstwie spławikowym odbyły się 2 sierpnia w Częstochowie na zbiorniku „Huta” o wodzie stojącej i bogatym rybostanie jakościowym i ilościowym. Wzięło w nich udział 29 drużyn mieszanych, z różnych służb mundurowych. Maków reprezentowali dwaj policjanci: sierż. sztab. Marcin Ostrowski i asp. Grzegorz Trojanowski, kierownik Posterunku Policji w Krasnosielcu oraz strażak zawodowy Dariusz Ostrowski.
Organizator, miejscowe koło wędkarskie, przygotowało trzy sektory z 29 stanowiskami odpowiadającymi standardom wędkarstwa sportowego. Zawody rozpoczęły się o godz 6.30 odprawą i elektronicznym losowaniem stanowisk. Półtorej godziny później wędkarze zaczęli przygotowywać swoje miejsca, a o godz. 9.50 padł sygnał do nęcenia. - O godzinie 10 rozpoczęły się emocje wędkarskie i rywalizacja, która trwała cztery godziny w 35-stopniowym upale – informuje insp. Tomasz Łysiak, komendant powiatowy w Makowie. Jak dodaje, wielu zawodnikom nie udało się zaliczyć żadnego punktu sektorowego mierzonego wagą złowionych ryb.
„Naszym” się powiodło - Marcin Ostrowski zajął drugie miejsce w swoim sektorze, Dariusz Ostrowski zwyciężył w swoim i zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski Służb Mundurowych. Grzegorz Trojanowski również był najlepszy w swoim sektorze, jemu przypadł tytuł II wicemistrza Polski.
Te wyniki indywidualne złożyły się na sukces całej drużyny – przedstawiciele naszego miasta zdobyli złoto.
To nie pierwszy triumf naszych policjantów, w 2011 r. zdobyli drużynowo mistrzostwo policji (Marcin Ostrowski, Grzegorz Trojanowski) w wędkarstwie spławikowym w Koninie, a ten drugi został II wicemistrzem Polski. W 2012 r. ta drużyna zajęła V lokatę, a Marcin Ostrowski był wicemistrzem. - W tym roku funkcjonariusze makowskiej policji przy wsparciu strażaka z tutejszej komendy potwierdzili, że są mistrzami nie tylko wśród policjantów, ale również wśród wszystkich polskich formacji mundurowych, co jest ich największym sukcesem w dotychczasowych startach – podkreśla dumny komendant.
Oprac.el

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miłośnik policji #1460651 | 46.115.*.* 13 sie 2014 21:30

    Ciekawe czy w łapaniu złodziei też są tacy dobrzy?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)