Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Dodatkowa informatyka, matematyka, angielski

2014-08-16 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-14 09:18:21)
Projekt obejmie 86 uczniów klas IV-VI podstawówki

Projekt obejmie 86 uczniów klas IV-VI podstawówki

Podziel się:

W szelkowskiej podstawówce od września realizowany będzie projekt poświęcony wyrównywaniu szans edukacyjnych. Dodatkowe zajęcia są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Projekt nosi tytuł „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Szelków”. Obejmie 86 uczniów klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Szelkowie. Chodzi o zmniejszenie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych i – tym samym - podniesienie średniej ocen z przedmiotów wiodących (z matematyki i przyrody, informatyki, języka angielskiego) o 0,4 punktu do czerwca 2015 r.
Podziały na grupy
Wtedy to projekt się zakończy, a rozpoczyna się od września br. W tym czasie będą odbywać się dodatkowe zajęcia. Kto je poprowadzi? To będzie jasne dopiero po rozstrzygnięciu zapytania ofertowego, które ogłosiła gmina. Swoje oferty podmioty mogą składać do 14 sierpnia.
Zamówienie obejmuje prowadzenie zajęć edukacyjno–rewalidacyjnych dla 7 uczniów w łącznym wymiarze 24 godz. oraz korekcyjnych dla 21 uczniów, podzielonych na 2 grupy; w łącznym wymiarze godzin 48 (po 24 dla każdej grupy).
Będą też lekcje matematyczno–przyrodnicze dla 79 uczniów, podzielonych na 6 grup w zależności od poziomu zaawansowania edukacyjnego w łącznym wymiarze godzin 288 (48 dla każdej grupy). „Będą miały charakter zajęć wyrównawczych, prowadzonych metodą warsztatową, ukierunkowaną na indywidualne podejście do ucznia, zdiagnozowanie indywidualnych braków i wyrównywanie dysproporcji. Prowadzone będą przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego z oprogramowaniem przedmiotowym, tablic interaktywnych i magnetycznych oraz innych materiałów dydaktycznych takich, jak: modele ułamków, domina matematyczne, układanki, modele brył, kalkulatory, plansze edukacyjne, mapy administracyjne i fizyczne, mikroskopy, podręczniki i zeszyty ćwiczeń” - napisano w dokumentacji zamówienia.
Dużo angielskiego
Dla 26 uczniów przewidziano zajęcia informatyczne, prowadzone w podziale na 2 grupy, w łącznym wymiarze godzin 48 (24 dla każdej grupy). A dodatkowe szlify z języka angielskiego ma pobierać 44 uczniów, podzielonych na 4 grupy. Tych godzin będzie aż 192 (48h dla każdej grupy).
Projekt obejmuje także prowadzenie kół przedmiotowych (matematyczno–przyrodniczego, z języka angielskiego i artystycznego) dla po 7 uczniów szczególnie uzdolnionych ze średnią ocen 4,75 w wymiarze po 24 godz.
Zajęcia edukacyjne odbywały się będą poza godzinami pracy dla edukacji podstawowej, czyli między godziną 12.45 a godziną 15.00 w dni robocze oraz w co drugą sobotę.

Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB