Porażka z beniaminkiem ligi okręgowej

2014-08-18 08:26:50 (ost. akt: 2014-08-18 08:32:17)
W minionym sezonie obie drużyny rywalizowały ze sobą w A-klasie

Podziel się:

Podopieczni Zenona Mierzejewskiego mają za sobą kolejny sparing. Tym razem lepsza okazała się Pełta Karniewo. Młodzi zawodnicy z Sypniewa musieli uznać wyższość gości, przegrywając 2-5.

Mecz rozgrywany był w niedzielę o godz. 17.00 w Sypniewie. Już na początku spotkania mocno uderzyli gospodarze, obejmując prowadzenie w 10. minucie spotkania. Dobre prostopadłe podanie ze środka pola wykorzystał Daniel Obłudka, który trafił do sypniewskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia z Makowianki Maków Maz. Napastnik bez problemów skierował piłkę do bramki Patryka Michalskiego zewnętrzną częścią stopy. Chwilę później Orzeł stworzył sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje, które powinny zakończyć się bramkami. Najpierw piłka trafiła w słupek, a później przeleciała minimalnie obok niego. W kolejnych minutach meczu aktywniejsi, a przede wszystkim bardziej skuteczni, byli przyjezdni, którzy zdołali strzelić aż pięć goli. Trzy z nich były autorstwem Marka Wawrzonkowskiego, a kolejne dwie dołożyli Krzysztof Pustoła oraz Łukasz Świętorecki. W końcówce spotkania bramkę na 5-2 zdobył Paweł Glinka, który wykorzystał przytomne zagranie od Pawła Szewczaka i wpakował piłkę do pustej bramki. Obecnie Trener Mierzejewski rotuje składem i szuka odpowiedniej wyjściowej jedenastki. Będzie miał ku temu jeszcze jedną okazję przed rozpoczęciem zmagań w A-klasie. W piątek ostatnim sparingpartnerem Orła będzie Kurpik Kadzidło.

WYNIK
Orzeł Sypniewo 2-5 Pełta Karniewo
Bramki: Daniel Obłudka, Paweł Glinka - Marek Wawrzonkowski 3, Krzysztof Pustoła, Łukasz Świętorecki