Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Szwelicka inwestycja

2014-08-19 08:41:35 (ost. akt: 2014-08-19 08:42:17)
Świetlica po remoncie prezentuje się okazale

Świetlica po remoncie prezentuje się okazale

Podziel się:

Remont i termomodernizacja świetlicy wiejskiej oraz garażu Ochotniczej Straży Pożarnej, a także ich doposażenie – to wszystko zostało zrobione w Szwelicach (gm. Karniewo). Całkowity koszt zakończonego właśnie projektu to 274 tys. zł.

W jego ramach wykonano ogrom pracy w świetlicy wiejskiej. Wymieniono m.in okna i drzwi, ocieplono ściany zewnętrzne oraz fundamentalne, wokół budynku położono „opaskę” z kostki, jak również utwardzono nawierzchnię wjazdów i chodników z kostki betonowej przed budynkiem. Ważną inwestycją dla mieszkańców Szwelic była również wymiana ogrodzenia i montaż instalacji solarnej do podgrzewania wody. Świetlice wyposażono również w stoły, krzesła, kuchnię gazową, piec konwekcyjny elektryczny, frytkownice, termos, pojemniki na odpady czy patelnie elektryczną. Dodatkowo w ramach tego samego zadania odbył się remont garażu OSP, który polegał na wymianie drzwi, ociepleniu ścian zewnętrznych i fundamentowych, wykonaniu opaski wokół budynku z kostki czy utwardzeniu nawierzchni wjazdów i chodników z kostki betonowej przed budynkiem.
Całość była dotowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie wyniosło tu 150 tys. 865 zł.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB