Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Boruty z asfaltową „dojazdówką”

2014-08-19 08:46:44 (ost. akt: 2014-08-19 08:52:08)
Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na roboty drogowe

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na roboty drogowe

Podziel się:

Gmina Rzewnie otrzymała 75 tys. zł dofinansowania na modernizację traktu od drogi powiatowej do wsi Boruty.

Obecnie jest to szlak żwirowy, którego stan trzeba regularnie poprawiać. W wyniku przebudowy stanie się „asfaltówką”. Samorząd złożył wniosek o dotację na ten remont z będącego w dyspozycji marszałka województwa funduszu na ochronę gruntów rolnych. – Udało się pozyskać 75 tys. zł – poinformował nas wójt gm. Rzewnie Wiesław Oborski.
Wiadomo, że gmina będzie musiała dołożyć jakąś część na to zadanie z własnych środków. Ale ile - tego będzie się można dowiedzieć po przetargu, który gmina ma wkrótce ogłosić.
Żeby przesunąć odpowiednio fundusze w budżecie samorządu, trzeba było zwołać nadzwyczajną sesję rady gminy. Podczas niej wójt proponował wprowadzenie jeszcze innych inwestycji drogowych. – Chciałem żeby jeszcze zmodernizować drogi choćby w Sielcu czy Słojkach. Bo te prace nie będą w przyszłości tańsze, tylko droższe. Oczywiście trzeba by wziąć teraz pożyczkę. Ale to nie byłoby nic strasznego. Bo nasze obecne zadłużenie wynosi 18 procent. To nie jest dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę inne samorządy, gdzie nierzadko jest to ponad 50 proc. – tłumaczy wójt Oborski.
Jak relacjonuje, radni mieli jednak inne zdanie. – W ich opinii należy zrobić na razie tę drogę, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie – podkreśla szef gminy.

Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB