środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Na co przeznaczą fundusze sołeckie?

2014-08-22 08:43:40 (ost. akt: 2014-08-22 08:49:23)
Po sesji wójt Jarosław Napiórkowski rozmawiał z sołtysami

Po sesji wójt Jarosław Napiórkowski rozmawiał z sołtysami

Podziel się:

Gmina Sypniewo planuje zakupić nową kosiarkę do wycinania zieleni nad rowami. Koszty miałyby zostać pokryte z funduszy sołeckich. To, czy wszyscy sołtysi wyrażą na to zgodę, okaże się po planowanych spotkaniach.

Po ostatniej sesji rady gminy Sypniewo odbyło się spotkanie wójta gminy Jarosława Napiórkowskiego z sołtysami. Omawiał z nimi m.in. kwoty, jakie zostały przyznane na konkretne wioski z funduszu sołeckiego. Nalegał również, aby w każdej miejscowości zorganizowano spotkanie sołtysa z mieszkańcami, na którym pojawi się również wójt. Poruszana będzie kwestia zagospodarowania wspomnianych funduszy.
Całość wynosi 275 tys. zł i została rozdzielona między trzydziestoma sołectwami. Najwięcej otrzymało sołectwo Sypniewo (prawie 24 tys. zł), a drugie w tym kontekście jest Gąsewo (ponad 14 tys. zł). - Nie ukrywam, że chciałbym, aby każda wieś przeznaczyła część funduszy na kosiarkę do przycinania zieleni nad rowami. Jest to sprzęt, który będzie służył całej gminie, a nie udało nam się na niego pozyskać dofinansowania z żadnego źródła - mówił Jarosław Napiórkowski.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB