Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Dach kościoła do pilnego remontu

2014-08-26 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-22 10:10:17)
Radni musieli się zebrać, by dokonać formalnej zmiany w planie odnowy wsi Rzewnie

Radni musieli się zebrać, by dokonać formalnej zmiany w planie odnowy wsi Rzewnie

Podziel się:

Parafia pw. Świętego Jacka w Rzewniu stara się o istotną dotację na remont dachu na miejscowym kościele. W tej sprawie musieli się ostatnio zebrać radni gminni.

Na nadzwyczajną sesję 12 sierpnia przybyli na wniosek wójta. Chodziło o szybkie dopisanie w planie odnowy wsi Rzewnie remontu pokrycia na świątyni. Dzięki tej zmianie w tym akurat dokumencie wniosek, który parafia złożyła do marszałka województwa, może otrzymać więcej punktów. A w grę wchodzą niemałe pieniądze, bo rzewnianie starają się o 130 tys. zł.
- Rozmawiałem z księdzem. Mówił, że niestety obecny dach na kościele już przecieka, że się z niego leje. No i trzeba coś z tym zrobić. Dlatego poprosiłem radnych na sesje, by przegłosować potrzebne zmian. Mam nadzieję, że tych punktów będzie dzięki temu więcej – podkreśla wójt gm. Rzewnie Wiesław Oborski.
Jak podkreśla, nowe pokrycie świątyni ma być miedziane. Stąd nawet przy hojnej dotacji od marszałka, parafianie będą pewnie musieli współfinansować tę modernizację. Gmina z własnej kasy dołożyć nie może, bo obiekt nie jest jej własnością (inaczej byłoby, gdyby był wpisany do rejestru zabytków). - Możemy natomiast wesprzeć parafię przy jakichś formalnościach i procedurach. I jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście zrobimy to – wyjaśnia wójt Oborski.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB