Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wakacyjne przygody zuchów

2014-08-26 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-22 10:15:39)
Wyjazd na długo zostanie w pamięci zuchów

Wyjazd na długo zostanie w pamięci zuchów

Podziel się:

Harcerze z makowskiego hufca ZHP przez dwa tygodnie odpoczywali nad morzem w Stanicy Harcerskiej w Jarosławcu. Nawet przez chwile nie brakowało tam atrakcji.

W trakcie wypoczynku zwiedzali m.in. Centrum Nauki Experyment, Akwarium Morskie, Okręt Muzeum ORP Błyskawica czy Port Morski w Gdyni. Nie zabrakło oczywiście kąpieli w morzu, jak również tych w pięknym Aquaparku w Jarosławiu. Wielką atrakcją dla uczestników wyjazdu okazało się zwiedzania najwyższej latarni morskiej. Przy tej okazji można było poznać pracę latarników oraz rybaków.
Harcerze, którzy brali udział w wyjeździe, nie byli jednak tylko z Makowa. Dołączyli do nich koledzy i koleżanki z Płocka, Tarnowskich Gór i Sławna. Przy wspólnym ognisku i dźwięku gitary przeżywali wspaniałe chwile, nawiązując nowe przyjaźnie, tańcząc i śpiewając wspólnie piosenki. Dodatkowo dla młodzieży przygotowano wiele gier i zabaw. Uczestnicy mierzyli się m.in. w festiwalach piosenki, wybierano też miss i mistera. Wszystko to pozwoliło na wykazanie się przez uczestników kreatywnością w przygotowaniu strojów oraz poczuciem humoru. Wieczory spędzano także na wspólnych dyskotekach. - Tą wspaniałą przygodę mogliśmy przeżyć dzięki wsparciu finansowemu urzędu miasta i starostwa, za co dziękuję w imieniu swoim, Małgorzaty Kobylińskiej, Edyty Wiśniewskiej oraz księdza Dariusza Rolińskiego - powiedziała nam Grażyna Kicler, komendant hufca w Makowie.
Więcej zdjęć z wyjazdu można znaleźć na facebookowym profilu ZHP Maków Mazowiecki.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB