Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

„Ile jeszcze będą budować?”

2014-08-31 12:00:00 (ost. akt: 2014-08-28 20:12:28)

Podziel się:

Do redakcji „Kuriera” co i raz dzwonią kierowcy zniecierpliwieni trwającymi ich zdaniem zbyt długo pracami na „wylotówce” z Makowa w kierunku Pułtuska i Warszawy.

- Przecież tam płynie taka mała rzeczka. To ile mogą trwać te prace. Ludzie czekają na światłach, robią się korki. Pewnie już był jakiś poślizg w robotach, bo słyszałem, że doszło tam do jakiegoś wypadku – narzekał telefonujący do redakcji w miniony poniedziałek mężczyzna.
On i pozostali podróżujący tamtędy kierowcy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo – jak już zresztą pisaliśmy - wyłonione w przetargu warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY ma czas na ukończenie wszystkich robót do 30 listopada br.
A jest co robić, bo przepust zamienia się tam w most, by zwiększyć przepływ wody. Były już bowiem przypadki, że woda przelewała się górą przez drogę. Inwestycja obejmuje: rozbiórkę obecnego obiektu, prace ziemne, zbrojenie i zbudowanie mostu. Firma ma za nie zgarnąć ponad 1 mln 200 tys. zł brutto.
W związku z tą inwestycją, kierowcy udający się z Makowa w kierunku Pułtuska lub Warszawy oraz podróżujący w przeciwną stronę muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Obecnie ruch odbywa się tam wahadłowo (według wskazań sygnalizacji świetlnej) i tak będzie tak aż do oddania nowego obiektu do użytku.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB