Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

„Kładką do pałacu” – potrzebna droga do siłowni

2014-09-04 12:00:00 (ost. akt: 2014-09-03 12:31:36)

Podziel się:

Remont siłowni na ul. Rickovera dobiega końca. Część radnych uważa jednak, że sprawa nie została dopięta na ostatni guzik z powodu kiepskiej drogi prowadzącej do budynku. Czy uda się ją poprawić? Tego na razie nie wiadomo.

Takie pomysły pojawiały się już na posiedzeniach komisji stałych rady miasta, jednak zeszły na dalszy plan. Na ostatniej sesji przypomniał o nich radny Tadeusz Szczuciński. - Jeśli nie zrobimy tam porządnej drogi, będzie to wyglądało tak, jak ktoś by wchodził kładką do pałacu. Tylko jeżeli uda nam się poprawić infrastrukturę, będzie to miało ręce i nogi - mówił Szczuciński.
Jak podpowiedział z kolei przewodniczący rady Waldemar Zabielski, podczas remontu siłowni, budynek nie straci walorów zabytkowych, więc miasto będzie mogło postarać się o dofinansowanie na „starobruk” i nie będzie musiało realizować takiego zadania jedynie z własnej kieszeni. - Tę inwestycję można zrobić zawsze, trzeba tylko pozyskać na nią pieniądze - podsumował przewodniczący.
Optymistycznie do tego pomysłu podszedł również burmistrz miasta, Janusz Jankowski. - We wrześniu możemy pomyśleć o wykonaniu tej nawierzchni. Póki co mamy ważniejsze inwestycje, m.in. remont przedszkola nr 4. Jeśli chodzi zaś o drogę, chciałbym stworzyć tam miejsce dla pieszych kosztem na przykład zamknięcia wjazdu od strony ul. Przasnyskiej - mówił na sesji burmistrz.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB