Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Dożynki już za nami

2014-09-10 11:12:52 (ost. akt: 2014-09-10 11:25:40)

Podziel się:

Piękne wieńce dożynkowe, odznaczenia dla rolników oraz dobra zabawa przy rytmach disco polo - tak wyglądały tegoroczne dożynki powiatowe, które odbyły się w Płoniawach-Bramurze.

Cała impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym. Dalsza część wydarzenia odbyła się już na boisku szkolnym, gdzie wręczano odznaczenia. Na ręce najlepszych rolników przekazał je Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Wszystko uświetniały zaś zespół tańca ludowego "Warszawa" z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, orkiestra dęta z Makowa Mazowieckiego, lokalna grupa "Bramurzanki" oraz makowskie "Szmaragdy". Nie zabrakło przemówień okolicznościowych oraz wręczenia medalu pamiątkowego "Pro Masovia", przyznanego z samorządu mazowsza. Odznaczenie trafiło do Adama Jankowskiego za szczególne poświęcenie się dla rolnictwa. Wręczyli mu je Mirosław Augustyniak, radny województwa mazowieckiego oraz makowski starosta Zbigniew Deptuła.
Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu Impuls , który słynie m.in. z utworów "Explozja" czy "Zostańmy razem". Następnie odbyła się zabawa "pod gwiazdami" z grupą EVEREST.


Marlena Grzeszczak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB