Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Kino będzie cyfrowe, fotele zostają

2014-09-24 10:15:16 (ost. akt: 2014-09-24 10:15:44)

Podziel się:

Dzięki modernizacji i cyfryzacji makowskiego kina, na które ostatnio ogłoszono przetargi, mieszkańcy znów będą mogli oglądać filmy na miejscu.

Ostatnia projekcja odbyła się jesienią zeszłego roku, a dokładnie w październiku wyświetlono po raz ostatni film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Seanse stały się niemożliwe, ponieważ zaprzestano produkowania filmów w systemie analogowym, wyparła go technika cyfrowa. Wszystkie innowacje, które zostaną wprowadzone w makowskim przybytku dziesiątej muzy, będą służyć wprowadzeniu tej techniki.
Pod koniec zeszłego tygodnia ogłoszono dwa przetargi – na cyfryzację kina i modernizację sali kinowej. Przedmiotem pierwszego zamówienia jest m.in. zakup, dostawa, montaż i uruchomienie wyposażenia kina cyfrowego z funkcją 2D i 3D, przeszkolenie personelu technicznego w zakresie obsługi dostarczanego sprzętu oraz świadczenie serwisu. Jak zapisano w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia drugiego postępowania, obejmuje ono przede wszystkim zakup, dostawę i montaż komputerowego systemu obsługi i sprzedaży biletów, ekranu i nagłośnienia kinowego wraz z przystosowaniem kabiny projekcyjnej. - Na cyfryzację pozyskaliśmy 50 procent dofinansowania, a na modernizację 70 procent z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – informuje Bożena Pawłowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Reszta to środki miasta i powiatu, które zostały przesunięte z remontu podłóg i wymiany foteli w kinie. - Zrezygnowaliśmy z tego, gdyż cyfryzacja jest ważniejsza w sensie kultury filmowej – podkreśla szefowa MDK-u.
Oferenci mogą się zgłaszać do najbliższego poniedziałku (29 września). A kiedy będzie można obejrzeć w makowskim kinie film w 3D? Tego dyrektor nie chce podawać, dopóki nie zostanie podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.

Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1498324 | 212.180.*.* 2 paź 2014 15:49

    niech jeszcze zrobia przetarg na osobe umiejaca obslugiwac cala ta elektronike:) no chyba ze znowu przyjda stazysci, a panie w biurze bezpiecznie beda stolki grzac...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz