Niedziela, 24 lipca 2016. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Kymona znów prowadzi Makowiankę

2014-09-25 09:00:00 (ost. akt: 2014-09-24 15:08:58)

Podziel się:

Fatalnie na początku sezonu spisuje się Makowianka Maków Maz. Minęło już 8 kolejek, a nasza drużyna zgromadziła zaledwie 6 punktów, odnosząc 2 wygrane i ponosząc 6 porażek. Z zawodnikami pożegnał się trener Artur Salamon, a jego miejsce zajął Krzysztof Kymona.

Po bardzo słabym początku sezonu w wykonaniu piłkarzy z Makowa trener Salamon złożył dymisję na ręce zarządu, która została przyjęta. Stery po Kamilu Majkowskim nad Makowianką przejął w styczniu tego roku. Pod jego wodzą biało-zieloni zakończyli sezon 2013/2014 na piątym miejscu. Trener poprowadził zespół w 22 oficjalnych spotkaniach, odnosząc 9 zwycięstw, doznając aż 11 porażek i 2 razy remisując. Bilans bramkowy to 40:35.
Nowym-starym trenerem makowskiej drużyny został Krzysztof Kymona, który prowadził już zespół seniorów m.in. w sezonie 2011/2012, zajmując z nim wysokie, 3. miejsce. Zadaniem nowego trenera będzie wydźwignięcie drużyny z kryzysu i przede wszystkim z dolnych rejonów tabeli.
Jego debiut nie wypadł jednak zbyt okazale. W wyjazdowym spotkaniu MKS przegrał z Borutą Kuczbork 0-3. W tym meczu zabrakło kilku podstawowych zawodników.
Pod okiem nowego szkoleniowca biało-zieloni schodzili do szatni po pierwszej połowie słabsi o jedno trafienie. Mimo kilku doskonałych sytuacji do zdobycia bramki, zawodziła skuteczność, co powtarza się praktycznie w każdym meczu. W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców w drużynie gospodarzy wpisał się Maciej Watkowski, czym dał swojej drużynie pewne zwycięstwo i komplet punktów.
W najbliższej kolejce będzie bardzo ciężko o punkty, gdyż do Makowa przyjedzie silna drużyna Korony Ostrołęka.