Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Piją publicznie. Przyłapanych już prawie tysiąc osób

2014-10-12 08:00:00 (ost. akt: 2014-10-11 13:29:22)

Podziel się:

Nie jest nowością, że w Makowie brakuje miejsc, w których może spotykać się swobodnie młodzież. Jak poinformowała nas jedna z czytelniczek, młodzi makowianie upatrzyli sobie teren radzieckiego cmentarza i jego okolicy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie - jak donosi nasza rozmówczyni – spożywanie alkoholu i hałas.

- Przecież to jest nie do wytrzymania. Wiele osób spaceruje wokół cmentarza, w miejscu gdzie właśnie powstaje ścieżka edukacyjna. Jednak wieczorem strach tam wychodzić – poskarżyła nam się czytelniczka (chciała zachować anonimowość). Dodała, że na tarasie widokowym prawie każdego wieczoru przebywa pełno młodzieży. - Piją alkohol, śmieją się, przeklinają i zapominają całkowicie o dobrym wychowaniu. Myślałam, że po wakacjach problem ten zniknie, bo młodzież wróci do szkół. Na zakończenie schadzek się jednak nie zapowiada – podsumowała kobieta. Nie tylko od niej usłyszeliśmy w ostatnim czasie skargi w tej sprawie.
Postanowiliśmy więc skontaktować się z komendantem powiatowym policji w Makowie Mazowieckim insp. Tomaszem Łysiakiem. - Nie otrzymaliśmy jeszcze takiego zgłoszenia. Terenu tego nie nadzorujemy codziennie, ale dzięki takim informacjom będę mógł wzmóc tam patrole. Bacznie się przyjrzę temu problemowi i właściwie już dziś wyślemy tam policjantów – zapowiedział w miniony poniedziałek komendant. Podkreślił też, że każdy mieszkaniec, który widzi takie sytuacje może nawet anonimowo zgłosić je na policję. A mundurowi z pewnością się tym zajmą.
Makowska policja od początku tego roku na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym przyłapała 978 osób, w tym 53 sprawy trafiły do sądu, 332 osobom wlepiono mandaty karne, zaś w 590 przypadkach skończyło się na pouczeniach. - Temat spożywania alkoholu w miejscu publicznym jest bardzo trudny, nie da się wyeliminować tego całkowicie. Jednak za każdym razem reagujemy i regularnie sprawdzamy np. makowski rynek czy Park Sapera - kończy komendant.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Taki tam jeden #1510315 | 83.9.*.* 17 paź 2014 00:50

  Ambasada Federacji Rosji jeszcze o tej profanacji grobów nie wie. Jak się dowie to będzie smród jak z pomnikiem Czernichowa na Mazurach.A tam był tylko pomnik nie grób. I mogą polecić czyjeś stołki z powiatu dla załagodzenia relacji międzypaństwowej. Z Warszawy napewno nie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Młodzież #1509869 | 213.199.*.* 16 paź 2014 19:51

  Niech młodzież siedzi w domach przed komputerem, najlepiej. Czy policja musi wszystko kontrolować? Jakieś przestępstwa poważne się tam dzieją? jakieś zabójstwa? Potem się dziwią że maków pusty, nuda z nędzą przez takie kulturalne kobiety :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Młodzież #1509087 | 212.160.*.* 16 paź 2014 09:22

  Nie wszyscy zachowują się tak skandalicznie. Można czasami posiedzieć do późna na tarasie i nie robi się tym nikomu krzywdy. ale zawsze znajdzie się wyjątek od reguły, który zachowuje się jak świnia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. gg #1506731 | 213.158.*.* 13 paź 2014 20:14

  "śmieją się" Na terenie Makowa obowiązuje zakaz w tej kwestii ?? Młodzież musi się trochę wyszaleć. Jedyne co mi przeszkadza to śmieci, a najbardziej to ROZBITE butelki. Niestety temat śmieci to nie tylko wina młodzieży. Przejdźcie się nad rzeką od parku w stronę cmentarza radzieckiego. Skarpa w wielu miejscach jest pełna śmieci. To już "dzieło" mieszkańców. Jak już wyrzucacie butelki to chociaż ich nie tłuczcie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. makowianka #1505758 | 164.127.*.* 12 paź 2014 13:10

  zgoda. A co z zalewem makowskim? Od ulicy Sawickiej tylko szklo fruwa. Kiedy wieczorem byl tam patrol? pijanstwo ,wulgaryzm , paroblem nie tylko przy cmentarzu. Problem tkwi w tym ze policjanci sa ale nie tam gdzie trzeba.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz