Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Wiele wątpliwości wokół śmiertelnego wypadku

2014-10-23 11:51:36 (ost. akt: 2014-10-23 11:53:02)

Podziel się:

W sprawie śmiertelnego wypadku z lipca w Byszewie (gm. Karniewo), gdzie ciągnik zderzył się z fiatem seicento wypowie się biegły.

Przypomnijmy, że 17 lipca ok. godz. 15.30 mężczyzna z pow. pułtuskiego włączał się do ruchu ciągnikiem rolniczym z podczepionym ładowaczem czołowym. Podczas tego manewru – według wstępnych ustaleń - doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem seicento. Traktorem kierował 36-latek, a osobówkę prowadził 57-letni mieszkaniec gm. Karniewo. - Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przybyli policjanci z makowskiej drogówki. Natychmiast przystąpili do reanimacji nieprzytomnego kierowcy samochodu – relacjonowała po wypadku st. sierż.. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie. Mimo kilkunastominutowej akcji mężczyzna zmarł.
10 sierpnia prokurator prowadzący tę sprawę powołał eksperta z zakresu ruchu drogowego. Ma wydać opinię, dotycząca okoliczności zdarzenia. Bo te nie są jednoznaczne. Na razie wiadomo, że można jeździć po drogach publicznych ciągnikiem z podczepionym takim ładowaczem, ale w pozycji podniesionej, a ten był opuszczony. - Biegły ma odpowiedzieć na pytanie, czy miało to wpływ na skutki wypadku – wyjaśnia Artur Folga, szef Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu. Zdradza, że technika jazdy kierowcy seicento też budzi wątpliwości.
Ekspert ma sporządzić opinię do 5 listopada.
el

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB