Poniedziałek, 19 lutego 2018. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Porażka z liderem, zwycięstwo w Nasielsku

2014-10-23 12:22:45 (ost. akt: 2014-10-23 12:24:49)

Podziel się:

Podopieczni Krzysztofa Kymony w ostatnich dwóch meczach zdobyli trzy punkty. Najpierw ulegli przed własną publiczności byłemu liderowi tabeli KS CK Troszyn zaledwie 0-1, a w tym tygodniu po świetnie rozegranych zawodach, wrócili do Makowa z kompletem punktów, triumfując w Nasielsku nad tamtejszym Żbikiem 2-0.

Gra Makowianki po zmianie na stanowisku trenera znacznie się poprawiła i widać już upragnione efekty. Do Makowa w ramach 11. kolejki „okręgówki” przybył zespół z Troszyna. Tamtejszy klub sportowy przed sezonem pozyskał możnego sponsora. I postawił sobie za cel szybki awans. Trenerem zespołu jest Edward Klejndinst, który w przeszłości był asystentem selekcjonerów kadry Polski oraz samodzielnie prowadził młodzieżową reprezentację Polski U-21. Zespół z Troszyna po 10 kolejkach legitymował się bilansem bramkowym 40-5.
Mecz rozgrywany przy ul. Sportowej w Makowie stał na wysokim poziomie piłkarskim. Jedynym minusem była praca arbitrów, którzy mylili się w obie strony, lecz bardziej skrzywdzili Makowiankę. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy zbyt wiele sytuacji strzeleckich. Kardynalny błąd rozjemca popełniła natomiast w 20. minucie spotkania. Golkiper przyjezdnych wyszedł poza linię pola karnego z piłką, którą trzymał w rękach. Asystent zasygnalizował to zagranie sędziemu głównemu, lecz ten zlekceważył zgłoszenie swojego kolegi. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej odsłonie meczu wypracował sobie Michał Pawlak, lecz jego strzał z dość trudnej pozycji powędrował nad poprzeczką rywala.
Po przerwie Troszyn wrzucił 5 bieg i chciał jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 55. minucie meczu biało-zieloni powinni wykonywać rzut karny po faulu na Andrzeju Popielarskim. Niestety, sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Kwadrans przed zakończeniem pojedynku Troszyn wyszedł na prowadzenie. Będący na pozycji spalonej napastnik gości otrzymał podanie, które wykorzystał, oddając celny strzał w długi róg bramki. Makowianka do końca spotkania próbowała odrobić straty, lecz ta sztuka nie udała się i nasi zawodnicy po bardzo dobrych zawodach niestety doznali 8 porażki w tym sezonie.
A w miniony weekend Makowianka udała się do Nasielska, aby rozegrać pojedynek z miejscowym Żbikiem w ramach 12. kolejki. Nasi piłkarze od początku składniej wyprowadzali swoje akcje i dłużej utrzymywali się przy piłce, czego efektem była bramka w 17. minucie meczu. Rafał Obłudka urwał się obrońcom z lewej strony boiska, wyłożył piłkę Andrzejowi Popielarskiem, który bardzo sprytnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. 10 minut później było już 2-0, a na listę strzelców znowu wpisał się Popielarski, tym razem wykorzystując podanie od Pawła Koneckowicza. Po drugiej bramce gra przeniosła się na środek boiska i tam głównie obie drużyny walczyły między sobą. Pod koniec pierwszej połowy, gospodarze mogli strzelić bramkę kontaktową. Najpierw piłka po dośrodkowaniu znalazła się pod nogami napastnika Żbika, który mając przed sobą pusta bramkę, trafił w jej słupek. Następnie zawodnik Nasielska miał przed sobą do pokonania Piotra Osieckiego, który popisał się fantastyczną interwencją, ratując swój zespół przed utratą bramki. Do przerwy to nasz zespół wygrywał 2-0. Druga odsłona to wyrównana gra do 60. minuty spotkania. Wtedy to Rafał Obłudka starał się przejąć futbolówkę przed wychodzącym na 18 metr bramkarzem, uniósł nogę zbyt wysoko i trafił golkipera gospodarzy w twarz, za co został ukarany czerwonym kartonikiem. Według większości zebranych kibiców, za to zagranie należało ukarać naszego pomocnika kartką koloru żółtego. Przez 30 minut biało-zieloni grali w osłabieniu, a mimo to stworzyli kilka ciekawych sytuacji, po których mogli zdobyć kolejne bramki. Paweł Koneckowicz obsłużył Marcina Ciaka świetnym prostopadłym zagraniem, lecz ten w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka. 5 minut przed zakończeniem spotkania Tomasz Pragacz popisał się świetną indywidualną akcją, przedryblował kilku zawodników i wyłożył piłkę do powracającego po kontuzji Michała Poniatowskiego. Niestety nie potrafił on wstrzelić się do pustej już bramki rywala. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli zmniejszyć rozmiar porażki, lecz nie potrafili zdobyć bramki z najbliższej odległości.
Przed nami ostatnie 3 kolejki tej rundy i w każdej z nich podopieczni Krzysztofa Kymony będą podejmowali beniaminka ligi okręgowej. W najbliższy weekend przed własną publicznością rozegrają zawody z Orzycem Chorzele.