Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Zbierali kasę na stypendia

2014-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-23 12:33:58)

Podziel się:

Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Makowie zbierali pieniądze dla fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wpierającej niezamożną, zdolną młodzież.

To już kolejna taka akcja w wykonaniu uczniów tej placówki. Czynnie włączyli się w zbiórkę z okazji XIV Dnia Papieskiego, odbywającego się pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”.
Przedsięwzięcie w mieście koordynował katecheta Piotr Zalewski, który jest pełnomocnikiem fundacji ds. zbiórki publicznej.
- Pokrzepiające dla tej inicjatywy stają się słowa ks. biskupa Piotra Libery: Dobre są pomniki ze spiżu, które mu stawiamy, ale żywy pomnik - najlepszy. Żywy pomnik, czyli Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wspiera ono stypendiami tysiące młodych ludzi, którzy dzięki temu mogą realizować swoje życiowe aspiracje i - w duchu wartości, którym służył nasz Papież - dobrze przygotować się do zadań czekających ich w dorosłym życiu - pisze Piotr Zalewski i uczennica klasy III liceum ogólnokształcącego Magdalena Olkowska.
Pieniądze, które zebrali makowscy wolontariusze zostały przekazane fundacji, a stamtąd trafią do niezamożnej, ale zdolnej młodzieży. Jak informują, obecnie fundacja wspiera 2500 uczniów i studentów. Są zadowoleni z przebiegu akcji i życzliwości makowian. Wszystkim, którzy wspomogli inicjatywę bardzo dziękują.
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB