Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

W Leśniewie płonęła góra śmieci

2014-10-29 10:02:18 (ost. akt: 2014-10-29 10:06:24)
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie spalania śmieci w Leśniewie

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie spalania śmieci w Leśniewie

Podziel się:

Telefony do Urzędu Gminy w Karniewie się urywały, bo mieszkaniec miejscowości Leśniewo na swojej posesji wypalał śmieci przywiezione ciężarówką. Smród sprowokował mieszkańców do interwencji.

- 17 października otrzymałem kilkanaście telefonów od mieszkańców Leśniewa i Łukowa w tej sprawie. Natychmiast więc skierowałem tam pracowników - potwierdza wójt gm. Karniewo Michał Jasiński. Jak się okazało, na terenie działki za budynkami gospodarczymi powstało duże palenisko zmieszanych odpadów komunalnych. - Z informacji uzyskanej od właściciela działki wynika, że przedmiotowe odpady zostały przywiezione przez dwa samochody ciężarowe z Pułtuska. Prawdopodobnie już 16 października została spalona połowa odpadów, o czym świadczyła wypalona powierzchnia. Nas o wszystkim poinformowano 17 października - wyjaśniła nam Izabela Orłowska, podinsp. ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Karniewo.
Jak dodała, właściciela nieruchomości poinformowano o zakazie palenia odpadów, co wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, jak również z gminnego regulaminu o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Został pouczony o obowiązku natychmiastowego ugaszenia zarzewia. Mężczyzna jednak odmówił, twierdząc, iż palenisko samoczynnie wygaśnie w ciągu godziny.
W związku z poważnym zagrożeniem, spowodowanym dużym rozmiarem paleniska, które zawierało m.in. puszki metalowe, opakowania po dezodorantach, lakierach itp. odpady grożące wybuchem, a także możliwym rozprzestrzenianiem się ognia oraz wzmożonym zanieczyszczeniem powietrza, sprawę zgłoszono policji, straży pożarnej oraz wojewódzkiemu inspektoratowi ochrony środowiska.
Skontaktowaliśmy się z makowską policją w tej sprawie. Póki co nie ma jeszcze mowy o ewentualnych konsekwencjach dla właściciela nieruchomości, bo wciąż trwają czynności.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB