Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Przeżyli „Złote Gody”

2014-10-30 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-29 12:59:22)

Podziel się:

8 par z gminy Płoniawy-Bramura świętowało 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczyście Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP, wręczył wójt Włodzimierz Załęski.

Ta podniosła i wzruszająca dla bohaterów uroczystość odbyła się 19 października. "Złote Gody" rozpoczęła msza święta. Po niej jubilaci wraz z rodzinami udali się do budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Płoniawach na dalszą część uroczystości. Tam zostali serdecznie przywitani przez kierownika urzędu stanu cywilnego, Małgorzatę Smurlik oraz wójta gminy, Włodzimierza Załęskiego. Po gratulacjach i życzeniach ze strony gospodarzy uroczystości małżonkowie zostali odznaczeni wspomnianymi medalami. Dodatkowo otrzymali oni oficjalne listy gratulacyjne i kwiaty.
W imieniu wszystkich uhonorowanych głos zabrał Jerzy Błachnio, który podziękował władzom gminy za przygotowanie imprezy. Nie mogło obyć się również bez symbolicznej lampki szampana i słodkiego poczęstunku. Czas spędzony na wspomnieniach umilał zespół lokalny "BRAMURZANKA", który przygotował montaż słowno-muzyczny.


Uhonorowane pary:
Bożena i Jerzy Błachnio, Barbara i Lech Bruździak, Teresa i Stanisław Czarnowscy, Barbara i Edmund Gełzakowscy, Marianna i Stanisław Grzeszczak, Danuta i Jan Matusiak, Marianna i Wiesław Matuszewscy, Elżbieta i Ryszard Skrobeccy, Zofia i Tadeusz Sosnowik, Halina i Jan Szczepańscy.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB