Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Nasze samorządy - proekologiczne

2014-10-30 08:00:00 (ost. akt: 2014-10-29 13:05:19)

Podziel się:

Z 356 samorządów gminnych i powiatowych, 57 - w tym gminy Czerwonka i Krasnosielc z naszego powiatu - wyróżniono w konkursie EKOpozytyw MAZOWSZA. Czerwonka została wyróżniona w kategorii tematycznej „Samorząd Przyjazny Środowisku Mazowsza" . Zaś laureatem kategorii "edukacja ekologiczna" została gmina Krasnosielc.

W całym konkursie zostali wskazani najlepsi beneficjenci współpracujący z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2013 r. Podsumowanie odbyło się 23 października w Galerii Porczyńskich w Warszawie.
O tytuł „EKOpozytyw MAZOWSZA” w 9 kategoriach tematycznych rywalizowało łącznie 57 samorządów. Kapituła konkursowa przyznała łącznie 8 nagród finansowych - każda po 10.000 zł wraz ze statuetkami oraz 21 wyróżnień.
Wójt gminy Czerwonka, Paweł Kacprzykowski, odebrał w ramach takiego wyróżnienia dyplom z gratulacjami. Zaś Paweł Ruszczyński, wójt gminy Krasnosielc, dostał w stolicy czek o wartości 10 tys. zł za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii "edukacja ekologiczna" oraz statuetkę.
„To namacalny dowód, że gmina Krasnosielc jest najlepszym na Mazowszu samorządem pozyskującym środki z WFOŚiGW na działania edukacyjne niosące za sobą pożytek dla jej mieszkańców” – podkreślają w krasnosieleckim samorządzie.
Przypomnijmy, że w okresie ostatnich 4 lat gmina Krasnosielc pozyskała na projekty preokologiczne ok. 1 mln. zł., z czego ok. 50 proc. stanowiła dotacja na edukację ekologiczną (budowa ścieżki przyrodniczej „Z lasem za pan brat”, budowa edukacyjnej infrastruktury terenowej przy placówkach szkolnych, konkursy oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży, akcje zbiórki odpadów, zakup nowoczesnego wyposażenia dla szkół m. in. laptopy, tablice multimedialne, mikroskopy, telewizory, DVD itp.).
Wójt Ruszczyński zadecydował, że nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na kontynuacje działań ekologicznych w gminie.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB