Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Informatyzacja szpitala w zawieszeniu. Przez skargi…

2014-11-06 11:28:43 (ost. akt: 2014-11-06 11:44:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

Jeden z oferentów w przetargu dotyczącym informatyzacji makowskiego szpitala „blokuje” postępowanie już od blisko pół roku.

Zamówienie zostało ogłoszone wraz z końcem maja. Dotyczy projektu „Przyspieszenie e-rozwoju Mazowsza poprzez informatyzację SPZOZ – ZZLOiZ w Makowie Mazowieckim”, który jest realizowany już od 2012 r. Wtedy wykonano pierwszy etap - cyfryzację pracowni rentgenowskiej i tomografii, czyli diagnostyki obrazowej za 500 tys. zł. I to był wkład własny, a 2 mln 300 tys. zł, które zostaną wykorzystane teraz, to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W lecznicy ma powstać sieć teleinformatyczna, co ograniczy ilość drukowanych dokumentów.
Niestety firma, która w przetargu nie złożyła najniższej oferty, „blokuje” inwestycję. - Mamy straszne schody, ten oferent wysyła skargi i postępowanie nie może się skończyć. Intensywnie pracujemy z panem mecenasem, żeby rozwiązać ten problem – mówi Jerzy Wielgolewski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego w Makowie Mazowieckim. Jak dodaje, ma nadzieję, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni dojdzie do pozytywnego zakończenia całej sprawy.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB