środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Darmowe zajęcia dla dzieci i rodziców

2014-11-10 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-06 11:43:29)

Podziel się:

Szelkowski samorząd od lutego br. realizuje projekt „Nowe miejsca przedszkolne w Gminie Szelków”, co przyczyniło się do dodatkowych atrakcji dla dzieciaków.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Maluchy mogą brać udział za darmo w dodatkowych zajęciach teatralnych, plastycznych, rytmicznych, matematycznych, języka angielskiego oraz logorytmiki i gimnastyki korekcyjnej. Zaś dla rodziców przedszkolaków przewidziane zostały warsztaty edukacyjne, poświęcone pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwu dziecka w różnych sytuacjach, dysfunkcji rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, mowy dziecka w wieku przedszkolnym, chorób wieku dziecięcego itp.
Dodatkowo w ramach projektu do przedszkola trafił sprzęt multimedialny, audiowizualny, komputerowy, gimnastyczny, zabawki a także pomoce do zajęć, które będą mogły służyć kolejnym pokoleniom. Ponadto dzieciaki mogły brać dotychczas udział już w 4 całodniowych wycieczkach z wyżywieniem.
- Większość umiejętności, w tym również zdolność uczenia się, rozwija się najintensywniej w wieku przedszkolnym. Pierwsze lata życia każdego dziecka są bardzo ważnym okresem w jego rozwoju fizycznym, psychicznym i intelektualnym. Dlatego też odpowiednie działania edukacyjne w zakresie rozwoju przedszkolnego są tak ważnym zadaniem – podkreśla Karolina Adamska, koordynator projektu.
mg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB