Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Cel? Pal! Uczniowie na strzelnicy

2014-11-18 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-13 08:46:13)

Podziel się:

Uczniowie starszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu uczestniczyli w sobotę 25 października w wycieczce na strzelnicę sportową do Troszyna. Już w progu grupę powitali uśmiechnięci członkowie Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca”.

Dariusz Norka i Zbigniew Żebrowski - pasjonaci i instruktorzy strzelania zapoznali przybyłych z regulaminem korzystania ze strzelnicy. Potem podzieleni na czteroosobowe grupy uczniowie rozpoczęli swoją przygodę strzelecką. - Panowie instruktorzy wykazywali nie lada cierpliwość i stoicki spokój, po raz kolejny tłumacząc dzieciakom, jaka jest właściwa pozycja strzelecka, gdzie patrzeć i na co zwracać uwagę. Okazało się, że wielu uczniów ma całkiem celne oko – relacjonuje Małgorzata Czarnecka, która wraz z Wandą Dziąbą i Andrzejem Sierakiem opiekowali się wycieczkowiczami.
Strzelano na początek z cichutkiego karabinka sportowego OSM 2. Ci, którzy nie celowali do tarczy, oczekując na swoją kolejkę, skupiali się na strzelaniu do bramek. Bo atutem strzelnicy jest położone obok niej boisko. - Miłym zaskoczeniem okazała się propozycja instruktorów, aby dziesięcioro najlepszych strzelców przystąpiło do rywalizacji w strzelaniu z karabinka sportowego SKS. Ten już cichutki nie był, konieczne były ochraniacze na uszy. Dla uczniów zawody okazały się nie lada gratką i każdy starał się zdobyć jak najwięcej punktów. Czas mijał w bardzo miłej atmosferze, dopingowaliśmy się wzajemnie i cieszyliśmy z dobrych strzałów, aż żal było wracać. Postrzelali nawet opiekunowie i wstydu nie było – opisuje Małgorzata Czarnecka.
Z pamiątkami w postaci łusek i tarcz i posiłku wszyscy późnym popołudniem wrócili do domów. A organizatorzy wyjazdu obiecali uczniom, że jeszcze na strzelnicę wrócą.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB