Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Makowskie kino znów może tętnić życiem

2014-11-20 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-19 12:55:57)

Podziel się:

14 listopada odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego kina w Makowie Mazowieckim. Sala wypełniona była po brzegi, a efekty 3D robiły niezłe wrażenie.

Uroczystość swoją przemową rozpoczęła Bożena Pawłowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Makowie. Podkreślała, jak ważna jest dla niej i całego społeczeństwa ta inwestycja. Wspomniała również, że ostatnia projekcja filmu odbyła się tu jesienią ubiegłego roku. Później seanse stały się niemożliwe, ponieważ zaprzestano produkowania filmów w systemie analogowym. Cyfryzacja kina pozwoliła na wprowadzenie do repertuaru wielu nowości filmowych. - Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze wymiany podłogi oraz foteli w sali kinowej. Nie zamierzamy więc spocząć na laurach i będziemy starali się o kolejne dofinansowania – mówiła dyrektor podczas otwarcia.
Na cyfryzację makowskiego kina MDK wydał 376 tys. zł, z czego większość to dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, z budżetu miasta i powiatu. Po przybliżeniu historii makowskiego kina oraz przebiegu inwestycji, tłum gości mógł obejrzeć projekcję zwiastunów filmowych w 2D oraz 3D, by na chwilę przenieść się do innego świata. Chętni mogli również zobaczyć nowy sprzęt w kabinie projekcyjnej. Aby uczcić otwarcie zmodernizowanego kina, wszystkich zaproszono na słodki tort oraz symboliczną lampkę szampana.
Tego dnia w kinie wyświetlono już pierwsze filmy. A były to: "7 krasnoludków ratuje śpiącą królewnę" oraz "Dzień Dobry, Kocham Cię". Cieszyły się one dużym powodzeniem.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. byłam #1572600 | 212.160.*.* 24 lis 2014 11:40

    Byłam na dzień dobry, kocham Cie. W końcuu.. moi drodzy w końcu jest tak jak powinno. Fajny repertuar, Przychodzi dużo osób. Żyjemy! szkoda tylko, że fotele takie nie wygodne.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz