Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Ciak burmistrzem

2014-11-19 13:02:33 (ost. akt: 2014-11-19 13:02:58)

Podziel się:

Tadeusz Ciak wróci wkrótce na fotel burmistrza po kilku latach przerwy. Już w pierwszej turze pokonał obecnego szefa miasta, Janusza Jankowskiego i drugiego kontrkandydata – Rafała Barańskiego.

Tadeusz Ciak zwyciężył, otrzymując 2032 głosy. Janusz Jankowski oraz Rafał Barański otrzymali kolejno 998 i 968 głosów.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Wynik pokazuje, że mieszkańcy oczekują zmian w naszym mieście. Cieszy mnie również to, że mieszkańcy głosowali nie tylko na mnie, ale i mój komitet "Nasze Miasto Maków", dzięki temu dużo liczbę osób w radzie mam od siebie. To zaowocuje zdecydowanie lepszą współpracą - skomentował Tadeusz Ciak. Podziękował mieszkańcom za głosy i zapewnił: - To co ująłem w swoim programie, i to o czym mówiłem na spotkaniach z mieszkańcami, będę realizował. Myślę, że nikogo nie zawiodę - dodał Ciak

Pokonany Janusz Jankowski gratuluje swojemu następcy oraz życzy mu powodzenia. - Szczerze mówiąc, byłem trochę zaskoczony. Myślałem, że zmierzę się z Tadeuszem Ciakiem w drugiej turze. Mimo to, dziękuję społeczeństwu za głosy oraz za dwie kadencję – podsumował Jankowski. Zapytany o to, czym zamierza się teraz zajmować, odpowiedział, że nie ma jeszcze planów. - Mam nadzieję, że ktoś wyciągnie do mnie rękę i znajdę pracę w Makowie. Jeśli nie, to niestety będę musiał szukać zatrudnienia gdzieś dalej – wyjaśnił nam.
Do gratulacji dołączył się również Rafał Barański, który kandydował na burmistrza po raz pierwszy. - Gratuluje Tadeuszowi takiego wyniku, a swoim wyborcom dziękuję za i tak liczne głosy. Muszę przyznać, że liczyłem na inny werdykt, ale jeśli społeczeństwo tego chciało, to życzę burmistrzowi powodzenia w tej kadencji. Cieszę się, że do rady miasta dostało się 5 naszych kandydatów, czyli z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Jest to dobry wynik - podsumował Barański.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Makowianka #1565928 | 145.237.*.* 21 lis 2014 13:00

  Mam małą podpowiedź dla p. Jankowskiego odnośnie szukania pracy. Zarejestruj się Pan w PUP-ie i czekaj aż ktoś Cię weźmie na staż - tak jak 2/3 mieszakańców powiatu makowskiego. Może wtedy zobaczy Pan jaką alternatywę pracy i co przechodzą bezrobotni w naszym powiecie. Popracuje Pan jak normalny etatowy pracownik (a może i jeszcze więcej), za parę groszy miesięcznie, a potem powiedzą, że jestes świetny w tym co robisz, ale nie ma pieniędzy, zeby Cię zatrudnić i zaproszą następnym razem jak znowu będziesz szukał stażu. Powodzenia p. Jankowski w szukaniu uczciwej pracy (chyba, że dobry znajomy Panu pomoże, to nie zasmakujesz Pan bezrobocia)!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Amelia #1560738 | 109.243.*.* 19 lis 2014 17:35

  Gdyby Ciak nie startował wygrałby Jankowski.To wyborcy Jankowskiego przenieśli swoje głosy na Ciaka.Barański ma to co zawsze.Kandyduje przecież gdzie się da.Ambitny jest.To niech popatrzy jak kończą Ci co to tak z kwiatka na kwiatek,z partii do partii.Ja głosowałam na Ciaka.Schowałam ulotkę z programem do szuflady.W trakcie kadencji będę sprawdzać co z tym co obiecane.Na sesję też się czasem wybiorę i przypomnę.Na razie mam nadzieję na trochę lepiej.Pożyjemy zobaczymy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. m #1560521 | 83.31.*.* 19 lis 2014 16:36

  gdyby Ciak nie startował Baranski pokonałby Jankowskiego w II turze

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. . #1560172 | 46.205.*.* 19 lis 2014 14:52

  998 mieszkańców makowa lubi spirytus F16 i łudzi się że dostanie pracę w ARiMR.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz