Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Możesz uratować komuś życie!

2014-11-28 09:31:10 (ost. akt: 2014-11-28 09:31:18)

Podziel się:

- Widzisz osobę leżącą lub siedzącą na ziemi, ławce, przystanku czy w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie, zawiadom policję – apelują makowscy stróże prawa.

Jak podkreślają, okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Dotyczy to także nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Przypominają, że każdego roku w Polsce odnotowuje się przypadki zgonów z wyziębienia organizmu. - Nie bądźmy obojętni wobec takich sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112, numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – podaje sierż. Marek Grabowski z makowskiej komendy policji.
Działania funkcjonariuszy mają charakter pomocowy, udzielają oni informacji i pomocy w dotarciu do placówek zajmujących się bezdomnymi oraz osobami wymagającym opieki.
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB