środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zarzut dla kierowca ciągnika. A drugi kierowca był pijany

2014-12-01 18:42:38 (ost. akt: 2014-12-01 18:42:34)

Podziel się:

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał mieszkaniec pow. pułtuskiego, który 17 lipca w Byszewie (gm. Karniewo) zderzył się ciągnikiem rolniczym z fiatem seicento. Kierowca samochodu zmarł po akcji reanimacyjnej

„Bezpośrednią przyczyną wypadku było zachowanie kierowcy ciągnika, który włączając się do ruchu stworzył zagrożenie, zmuszając kierowcę fiata do podjęcia manewru obronnego (...)” - napisał w opinii biegły z zakresu ruchu drogowego. 19 listopada kierowca ciągnika usłyszał zarzut z art. 177 par 1 Kodeksu karnego, który brzmi: „Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawa podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.
Organa ścigania ustaliły ponadto, że ciągnik miał nieprawidłowo przyczepiony ładowacz czołowy. - Do kwalifikacji czynu ma się to nijak, bo tego zdarzenia nie można inaczej zakwalifikować. Będzie natomiast brane pod uwagę przy wyroku – informuje Renata Zadrożna, zastępca prokuratora rejonowego w Przasnyszu.
Wiadomo także, że kierowca osobówki, który zginął był pijany, miał blisko 2 prom. alkoholu w organizmie.
Przypomnijmy, że 17 lipca ok. godz. 15.30 mężczyzna z pow. pułtuskiego włączał się do ruchu ciągnikiem rolniczym z podczepionym ładowaczem czołowym. Podczas tego manewru doprowadził do zderzenia z fiatem seicento. Kierujący samochodem 57-letni mieszkaniec gm. Karniewo zmarł po kilkunastominutowej reanimacji. Traktorem kierował 36-latek z pow. pułtuskiego.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB