Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Drogi, wodociągi, oczyszczalnie…

2014-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-01 18:46:37)

Podziel się:

Dotychczasowego wójta gm. Sypniewo Jarosława Napiórkowskiego poparło w wyborach 60,77 proc. mieszkańców. Jakie ma plany na kolejną kadencję?

- Priorytetem jest modernizacja tych odcinków dróg, które nie zostały do tej pory zmodernizowane. W tej kadencji chcielibyśmy wyremontować jeśli nie wszystkie, to te najważniejsze. Liczymy tu na środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – informuje wójt. Ubolewa, że nie będzie pieniędzy na lifting gminnych arterii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, znajdą się tylko na te wyższej kategorii. - To zła informacja dla samorządów – mówi.
Kolejny punkt na liście zamierzeń to rozbudowa sieci wodociągowej. W minionej kadencji zmodernizowano drugą i ostatnią stację uzdatniania wody w gminie. Niepodłączonych do sieci zostało 10 miejscowości, ale nie wiadomo jeszcze, czy rurociąg będzie kładziony w tych o rozproszonej zabudowie.
Dodatkowo Jarosław Napiórkowski planuje kontynuować budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. - To program proekologiczny, poprawie ulegają warunki funkcjonowania na terenie gminy i mamy czyste środowisko – usłyszeliśmy od włodarza. Trzeba też znaleźć optymalną lokalizację dla gminnej, zbiorczej oczyszczalni ścieków.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB