Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Mikołajki rozrywkowo i sportowo

2014-12-04 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-03 15:17:55)

Podziel się:

W tym roku na mieszkańców Makowa i okolic w Mikołajki (6 grudnia) czeka wiele niespodzianek. Tradycyjnie na rynku zawitają „mikołaje” na motocyklach, nowością zaś jest Makowski Bieg Mikołajkowy.

Klub MOTORBIKE o godzinie 17 zaprasza na makowski rynek, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Tradycyjnie odbędzie się parada „mikołajów” na motocyklach ulicami miasta. Wspólnie zostaną odśpiewane kolędy, najmłodsi uczestnicy będą recytowali wierszyki i śpiewali pastorałki. Nie zabraknie podarków dla dzieciaków. Swój atrakcyjny zapewne pokaz zaprezentuje Teatr Tańca z Ogniem "MANTRA". Tego dnia każdy będzie mógł przejechać się również wraz z „mikołajem” na motocyklu czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Fundacja "Kocham Maków" zaskoczyła zaś biegiem mikołajkowym. - Będzie to impreza biegowa, która miejmy na dzieję, na stałe zagości w kalendarzu wszystkich biegaczy z Makowa Mazowieckiego i okolic jako kończąca sezon. Pomysł zrodził się w grupie zapaleńców, tworzących grupę Maków Biega, jako impreza promująca zimowe biegi, a także w celu rozruszania mieszkańców w każdym wieku - wyjaśnił nam Bartosz Packo, prezes fundacji "Kocham Maków". Trasa biegu wiedzie ścieżką wokół tutejszego zalewu. Co ważne, odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży.
Cała impreza rozpocznie się o godzinie 12. Zapisy zaś będą trwały tuż przed rozpoczęciem, czyli od godziny 11. Dochód z imprezy ma zostać przekazany na cele charytatywne. Więcej informacji i regulamin, można znaleźć na stronie www.kochammakow.pl.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB