Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Na drogi wysypano już tony piasku z solą

2014-12-30 09:43:38 (ost. akt: 2014-12-30 09:43:24)

Podziel się:

Pierwszy atak zimy, choć nie bardzo srogiej, przysporzył pracy drogowcom. Zapewniają jednak, że ze wszystkim się już uporali.

- Dziś działamy od godziny czwartej rano i wszystko jest już zrobione. Nie było kłopotu – mówił wczoraj prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Makowie Jacek Żebrowski. Na ulice wyjechały dwie piaskarki oraz pługi, których użycie było konieczne tylko w nielicznych przypadkach. Do godz. 7 pracownicy odśnieżyli i posypali także chodniki. Nie wiadomo, ile do tej pory MPUK zużył mieszaniny piasku z solą, gdyż jest on pobierany z 200-tonowej hałdy, uzupełnianej w miarę potrzeb.
Natomiast w makowskim Zarządzie Dróg Powiatowych wyliczyli, że przez te kilka dni 4 piaskarki wyrzuciły około 300 ton mieszaniny. Tylko wczoraj do godz. 9 poszło jej 52 tony. - Mamy do utrzymania 400 kilometrów dróg. Na razie tylko sypaliśmy na nie, bo śniegu spadło niewiele – mówił Zdzisław Soból, dyrektor ZDP.
W gm. Sypniewo do piaskowania i odśnieżania służy jeden zestaw. Po raz pierwszy wyjechał wczoraj. - Na szczęście atak zimy nie jest bardzo dokuczliwy i to jest wielka radość – mówił wójt Jarosław Napiórkowski. Jak dodał, nie było żadnych zgłoszeń od mieszkańców o potrzebie odśnieżania. A chodnikami zajęły się osoby skierowane przez urząd pracy.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB