Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Diabetycy rozdawali żywność

2015-01-08 08:31:04 (ost. akt: 2015-01-08 08:31:22)

Podziel się:

Makowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w okresie przedświątecznym rozdawał żywność potrzebującym. Trafiła ona między innymi do Zespołu Szkół nr 2 w Makowie.

Rozdawano przede wszystkim owoce i warzywa. Znalazły się jednak również serki oraz napoje. Z tej pomocy skorzystało około 100 osób. Nie była to jednak jedyna taka akcja makowskich diabetyków w tym roku. Na przełomie listopada i grudnia rozdali oni w sumie 22 tony żywności. Trafiała ona do punktów pomocy społecznej, makowskich przedszkoli oraz szkół, co oznacza udzielenie pomocy około 600 osobom. Produkty spożywcze stowarzyszenie otrzymuje z Banku Żywności w Ciechanowie.
Diabetycy jednak otwarci są na każdą pomoc, udało im się na przykład pozyskać dla dwójki chorych na cukrzycę dzieci z naszego powiatu kryształowe glukometry. Jak powiedział nam prezes stowarzyszenia, Stanisław Rulka, pod względem aktywności znajduje się ono na pierwszym miejscu w woj. mazowieckim i 3. w Polsce. - W naszym powiecie żyje 1200 osób chorych na cukrzyce, do naszego stowarzyszenia należy 400 z nich, z czego u połowy to my wykryliśmy cukrzyce podczas naszych akcji. Nasze sukcesy zawdzięczamy jednak i władzom, które są nam bardzo przychylne – wyznał nam Rulka.
Aby dołączyć do tego grona, wystarczy okazać się zaświadczeniem o zmaganiu się z cukrzycą. Dzięki temu można pomagać innym, a jednocześnie korzystać z wielu wyjazdów i darmowych badań. Diabetycy zwiedzili już Watykan, Rzym, Wenecję czy Wiedeń, w tym roku wybierają się na dwa tygodnie do Chorwacji za jedyne 1200 zł. Już trwają zapisy.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB