Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Rynek, ciepłownia, Grzanka…

2015-01-12 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-11 13:34:52)

Podziel się:

- Chciałbym, żebyśmy zapomnieli na chwilę o drobnych sprawach i w tym roku zrobili wszystko, by skorzystać z funduszy Unii Europejskiej - mówił w swoim exposé na zeszłotygodniowej sesji rady miasta burmistrz Tadeusz Ciak.

Monitoring miasta, wizualna poprawa parków czy rynku, wspieranie sportu i kultury w mieście oraz budowa centralnej ciepłowni - to tylko kilka z wymienionych przez naszego włodarza zadań, które należy wykonać w Makowie.
Burmistrz podkreślał jednak, że to nie są wszystkie problemy do rozwiązania. Wiele zależy jednak od środków unijnych, które będzie można pozyskiwać już w czerwcu. - Wspominając o tym, abyśmy zapomnieli na chwilę o drobnych sprawach, nie miałem na myśli tego, że ulica, która tonie w błocie jak dla nas nieważna. Jednak nie będziemy oszukiwać mieszkańców z terminem jej remontu, choćby to miało stać się za 3 lata, to ludzie mają prawo o tym wiedzieć - mówił Ciak. Dodał także, że inwestycja jaką jest budowa centralnej ciepłowni, mogłaby poczekać kilka lat. Jednakże da ona miastu stabilność ekonomiczną oraz wielkie oszczędności.
Szef miasta poruszał także temat tak ważnych dla mieszkańców inwestycji, jak rewitalizacja rynku, Parku Sapera czy osiedla Grzanka. - Nie ma w okolicy tak zaniedbanego rynku, jak nasz. Należy wymienić tam wszystko. Sieć wodociągową, słupy energetyczne, wszystkie media. Czego nie sprawdzimy, to jest w złym stanie. Te obiekty są dla nas ważną inwestycją - tłumaczył burmistrz. Zapowiadał także „tchnięcie życia” w obiekty sportowe na terenie miasta. Zwrócił się także do kierowników podległych mu jednostek. - Trzeba być szefem wymagającym, ale i sprawiedliwym. Ocenę zaczynamy zawsze od siebie, a potem przechodzimy do innych. Jesteśmy jednym wielkim organizmem, przy wspólnej pracy możemy zrobić więcej - brzmiało przemówienie.
Na zakończenie burmistrz złożył wszystkim noworoczne życzenia oraz zaprosił na symboliczną lampkę szampana.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Watcher W. K. #1644361 | 37.152.*.* 23 sty 2015 23:57

  Monitoring jest bardzo potrzebny. W Makowie dzieje się i to całkiem sporo. Patrz - ostatnia akcja policji, zatrzymanie dealera narkotyków i inne wybryki chuligańskie. W każdym mieście w Polsce system monitorujący karalne zachowania mieszkańców jest potrzebny.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pele #1639053 | 178.235.*.* 19 sty 2015 11:47

  Trzeba dać nowemu burmistrzowi szansę. Ja wierzę po spotkaniach z nim, że jest szansa, żeby wyrwać Maków z marazmu, w którym tkwi. Przydałyby się zmiany personalne, dać szansę młodym ludziom, żeby pozyskiwali środki unijne.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mm #1636401 | 31.61.*.* 16 sty 2015 11:47

  Strażacy to pazerna i wyrachowana nacja oni siedzą dlatego w straży bo tam nic lub prawie nic się nie robi i za to jest emerytura po 15 latach leżenia bykiem no ewentualnie za zwijanie szlauchów i mycie 5 razy w tygodniu czystego samochodu i to wg nich jest służba.... Więc nie ma co się dziwić Ciakowi że podniósł sobie pensję do maksymalnego poziomu gdy jeszcze nic nie zrobił... żenada

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. oszuśCIAK #1636294 | 95.49.*.* 16 sty 2015 09:43

   Szkoda Panie Burmistrzu, że zapomniał Pan, że jak na razie pierwszym i najważniejszym Pana dokonaniem jest PODNIESIENIE sobie pensji. Mogę spytać za co? W każdej normalnej firmie dostaje się nagrodę za coś, a nie na wyrost. Zresztą co trzeba mieć w głowie, żeby w takim biednym mieście, gdzie ludzie zarabiają po tysiąc, ustalić sobie pensję taką, jaką ma prezydent Warszawy? Strażacy się wstydzą, że Pan też był strażakiem. Jak można być tak zachłannym i bezwstydnym? Ma Pan plany, ale skąd weźmie Pan na nie pieniądze? Czyż nie poprzez podniesienie podatku od nieruchomości, którym już i tak zarzynacie firmy i normalnych ludzi??? A może kolejny market zrobicie w Makowie i kolejnych kilka firm prawdziwych Makowiaków z naszego miasta będzie zmuszonych zamknąć swoje firmy? LUDZIE STĄD UCIEKAJĄ! Nie ma pracy, nie ma perspektyw, jasne, róbcie rynek, chyba dla siebie, bo trzeba być nienormalnym, aby pomijać w mieście inwestycje, czy działania, jakie mają przyciągnąć inwestorów, czy zapewnić młodym jakąś przyszłość!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #1636176 | 5.174.*.* 16 sty 2015 04:22

   Jakie ja mam plany tylko kasy nie mam

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)