Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Makowscy policjanci zabezpieczyli prawie 9 kg marihuany

2015-01-18 12:40:49 (ost. akt: 2015-01-18 12:44:32)

Podziel się:

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim wspólnie z funkcjonariuszami z posterunku w Krasnosielcu zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krasnosielc, u którego w mieszkaniu odnaleźli prawie 9 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 400 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Od pewnego czasu makowscy policjanci rozpracowywali lokalny rynek handlarzy narkotyków. Jednego z mieszkańców gm. Krasnosielc podejrzewali o posiadanie dużej ilości narkotyków. W miniony wtorek policjanci postanowili przeszukać mieszkanie mężczyzny. W czasie prowadzonych czynności spotkali się z ogromną agresją ze strony 21-latka. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, a następnie zaatakował policjantów. Został szybko obezwładniony. W trakcie wykonywania czynności mężczyzna wielokrotnie znieważał funkcjonariuszy.

W czasie przeszukania domu, który zajmował mężczyzna policjanci odnaleźli aż 8,6 kg marihuany o czarnorynkowej wartość prawie 400 tys. zł, a także materiały informacyjne dotyczące uprawy konopi indyjskich, kilka tysięcy złotych, elektroniczną wagę służącą prawdopodobnie do porcjowania środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu. 21-latek usłyszał szereg zarzutów m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania środków odurzających nieletnim, naruszenie i znieważenie funkcjonariuszy Policji podczas wykonywania czynności służbowych oraz kierowanie gróźb karalnych w stosunku do policjantów.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze i prokurator wnioskowali o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 21 latka na okres trzech miesięcy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB