Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Budują świetlicę, kładą chodniki

2015-01-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-21 15:00:58)

Podziel się:

Ruszyła budowa chodników w miejscowości Węgrzynowo oraz generalny remont świetlicy w Młodzianowie, na co gmina Płoniawy-Bramura pozyskała prawie milion złotych dofinansowania.

Gmina złożyła dwa wnioski na odnowę miejscowości Młodzianowo oraz Węgrzynowo. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się pozyskać odpowiednio 498 tys. zł i 496 tys. zł.
W Młodzianowie od podstaw jest budowana świetlica tuż obok starej remizy. Ma znajdować się również w niej garaż dla strażaków miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Chodniki w Węgrzynowie w ekspresowym tempie powstają na ulicy przy szkole oraz na drodze prowadzącej do cmentarza. Całość to ok. 1 km.
Zadania te mają być wykonane już do końca marca br. - Bardzo cieszę się z tych inwestycji. Wszystko przebiega zgodnie z planem, codziennie w Węgrzynowie i Młodzianowie pracują ekipy robotników. TRANSMATEX z Serocka robi chodniki za ponad 386 tys., a świetlicę firma BUDIPOL z Ciechanowa za cenę 347 tys. zł - poinformował nas wójt gm. Płoniawy-Bramura Włodzimierz Załęski.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB