środa, 21 kwietnia 2021. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ciepłownia już w przyszłym roku?

2015-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-21 15:02:59)

Podziel się:

- Nie chcemy tracić czasu jeśli chodzi o miejską ciepłownię. Potencjalni odbiorcy czekają – podkreśla burmistrz Makowa Tadeusz Ciak.

Ta inwestycja ma rozwiązać problem z niedostatkiem energii cieplnej w mieście. I mówi się o niej od dawna. W końcówce poprzedniej kadencji, jeszcze za rządów burmistrza Janusza Jankowskiego, udało się ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na dokumentację techniczną. I taki projekt powstał. Teraz trzeba go realizować.
Nie jest to proste ze względu na ogromne jak na budżet Makowa, szacowane na 7-9 mln zł, koszty przedsięwzięcia. Jak zapewnia burmistrz Ciak, trwa intensywne poszukiwanie źródeł finansowania tej inwestycji. Przypuszczalnie będzie to montaż pożyczek i pieniędzy pozyskanych jako dofinansowanie. – To na pewno nie będzie łatwe. Ale jeśli uda się z tym uporać, zebrać wszystkie dokumenty, to powiem bardzo optymistycznie, że ciepłownia mogłaby być gotowa już jesienią przyszłego roku. Myślę, że to nie są pobożne życzenia. To raczej dowód na naszą determinację w tym temacie. Nie chcemy tracić czasu, bo potencjalni odbiorcy, czyli mieszkańcy, czekają – tłumaczy szef miasta.
I tłumaczy, że chodzi o to, by jak najszybciej powstała część ciepłowni produkująca tę energię. - Place, ogrodzenie czy gabinet prezesa to wszystko rzeczy, które mogą być gotowe później – obrazuje Tadeusz Ciak.
Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia do rozstrzygnięcia – czy inwestorem będzie tu samo miasto czy należąca do miasta i spółdzielni mieszkaniowej „Jubilatka” spółka JUMA. To będzie zależało od tego, czy samorząd, czy też taka spółka będzie miała lepsze warunki do pozyskania funduszy na całe zadanie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB