Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Małżeństwo spod Karniewa u Jaworowicz

2015-01-27 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-21 15:11:36)

Podziel się:

W zeszłotygodniowym wydaniu emitowanego na TVP1 programu Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla Reportera" widzowie mogli poznać niezwykle wzruszającą historię o strasznej biedzie, chorobie i wielkiej miłości. Jej bohaterami byli Monika i Marek Millerowie z Tłucznic (gm. Karniewo).

Para z naszego powiatu zgłosiła się do programu, ponieważ liczy na pomoc ze strony jego odbiorców. - Ci młodzi ludzie poznali się poprzez ogłoszenie matrymonialne w gazecie. Teraz żyją w biedzie, los zabrał im zdrowie, ale darował wielką miłość – zapowiadała redaktor Jaworowicz. Pani Monika jest po rozszczepie kręgosłupa, co spowodowało, że jego skrzywienie osiągnęło 98 stopni. Gdyby nie przeprowadzona operacja, groziłoby jej wręcz złamanie kręgosłupa. Ponadto cierpi na wodogłowie oraz przykurcz ścięgien, co utrudnia jej poruszanie się. Pan Marek zaś zmaga się z padaczką, torbielem na mózgu i niepostępującym zanikiem mięśni.
Jak przedstawiono w programie, oboje darzą się wielkim uczuciem i bardzo o siebie dbają. Mężczyzna pomaga kobiecie podczas codziennych zadań. Wychodzi z nią na spacery, pomaga jej dbać o higienę, mimo iż i jego stan zdrowia nie należy do najlepszych. - Jak mąż leżał w szpitalu, to rodzina się nim nie interesowała. Przez kilkanaście lat nie widział ojca – wyznała przed kamerami pani Monika. Pan Marek z kolei przyznał się, że miał kiedyś problem z alkoholem. - Nie dawałem sobie rady, dopiero jak poznałem żonę, mój sen zaczął się spełniać. Kochamy się, szanujemy, to najważniejsze. Gdybym mógł, zbudowałbym dla niej złote pałace. Ale jak nie mam z czego, to płacę chociaż bieżące rachunki, kupuje leki, jedzenie i na to wszystko musi wystarczyć nam 1500 zł – powiedział reporterom TVP mężczyzna.
W Tłucznicach Millerowie zamieszkali dzięki dobremu sercu siostry stryjecznej Moniki, która udostępniła im mały domek, bez bieżącej wody i łazienki. Małżeństwo rozpoczęło nawet budowę własnego domu, ale nie może jej dokończyć, ponieważ ciągle brakuje funduszy.
Para starała się ostatnio o zasiłek, aby poprawić status swojego życia. Jednak otrzymała pismo odmowne, z którego wynika, że musiałby występować u nich obowiązek alimentacyjny. Czyli para musiałaby się rozwieść bądź żyć w separacji. Prawnik goszczący w telewizyjnym studio stwierdził jednak, że organ, który wydawał taką decyzję, mógł źle zinterpretować prawo. - Idziemy w odwrotnym kierunku, występuje tu miłość, a nie ma pieniędzy. Trzeba pomóc tym ludziom. - namawiał Paweł Kęska z Caritas Polska. Do tego dołączył się prof. Krzysztof Bielecki, znany chirurg. – Tej parze należy się nie tylko wsparcie socjalne, ale także medyczne. Konieczna jest rehabilitacja, która, podejrzewam, teraz jest zaniedbywana. Ja oferuję swoją pomoc przy dostaniu się do sanatorium. Jesteście dzielnymi ludźmi, gratuluję wam – powiedział w programie.
Aby pomóc Millerom, można wysyłać także sms o treści MM na nr 72052 (akcję pilotuje Caritas). Pieniądze mają być przeznaczone na budowę domu. Para już podczas nagrania programu nie kryła wdzięczności za okazaną pomoc.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pener #1649333 | 79.191.*.* 28 sty 2015 23:07

  Gminny ośrodek Pomocy Społecznej Karniewo, Zadanie gminy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Revolver #1649236 | 83.6.*.* 28 sty 2015 21:39

  Tłucznice to powiat makowski

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pener #1649033 | 95.49.*.* 28 sty 2015 18:47

  A co Maków ma do tego? Tłucznice znajdują się w gminie Karniewo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. makowianin #1648241 | 37.248.*.* 28 sty 2015 00:34

  teraz pomoc a gdzie byli urzzędnicy oglądałeam ten program szkoda słów Maków Mazowiecki wstydźcie się szkoda słów jakoś w dużych miastach mozna wielu rzeczy uniknąć a niestety w małych ala miasteczkach jest na zasadzie róbta co chceta i to jest problem trzeba kontrol NIK wezwać i Izbę Obrachunkową aby budżet sprawdziła bo to co się dzieje to ludzkie pojęcie przechodzi dziwi mnie fakt że dopiero teraz to jest w kurierze opublikowane ludzie obudźcie się zajmijcie się w końcu normalnymi sprawami

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)