środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Pierwszy sparing Makowianki na minus

2015-01-28 09:44:19 (ost. akt: 2015-01-28 09:44:38)

Podziel się:

Drużyny piłkarskie z naszego powiatu rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Występująca w lidze okręgowej Makowianka przegrała w pierwszym meczu sparingowym z MKS-em Ciechanów aż 1:6.

Makowianie pod wodzą trenera Krzysztofa Kymony rozpoczęli przygotowania już 6 stycznia. Jak napisano na oficjalnej stronie klubu, do treningów nie wrócili Mariusz Galik, Grzegorz Gorzoch oraz Kamil Fałdowski. „Mariusz przeszedł w listopadzie zabieg artroskopii kontuzjowanego kolana i już niedługo powinien wznowić treningi. Sytuacja Grzegorza wygląda trochę gorzej, ponieważ nadal trwa leczenie kontuzjowanego obojczyka. Jest jednak szansa, że zobaczymy naszego bramkarza w rundzie wiosennej. Najgorzej wygląda sytuacja Kamila, który ma uszkodzone więzadła krzyżowe w kolanie. Obecnie czeka na operację i czeka go minimum półroczny odpoczynek od futbolu” – można przeczytać w komunikacie.
Niewykluczone są kolejne osłabienia. „Kurier Przasnyski” podał ostatnio, że zawodnikiem tamtejszego MKS-u ma zostać Tomasz Pragacz. W rundzie jesiennej ten piłkarz strzelił dla Makowianki 4 gole i zaliczył 2 asysty. Natomiast Rafał Obłudka był przymierzany do Błękitnych Raciąż, gdzie występuje były futbolista i trener ekipy z Makowa – Kamil Majkowski.
Są też i dobre wieści. „Wśród nowych twarzy jest Radosław Piątek, który już od dłuższego czasu trenuje z nami, jednak przepisy PZPN oraz jego umowa z innym klubem uniemożliwiały jego grę w MKS–ie. Wiadomo już że w rundzie wiosennej zobaczymy Radka w naszym zespole. Po długiej przerwie, treningi wznowił Sylwester Stasiak, który przed kontuzją był zawodnikiem podstawowego składu” – zaznaczono na klubowej witrynie internetowej.
W sobotę 17 stycznia piłkarze Makowianki wzięli udział w turnieju halowym o puchar starosty przasnyskiego. Niestety, zajęli tam ostatnie, dziesiąte miejsce. W rywalizacji grupowej przegrali po 1:2 z WKS Rząśnik, Koroną Szydłowo i Rzekunianką Rzekuń oraz 0:3 z MKS II Przasnysz. A w potyczce o 9. lokatę pokonał ich MKS Ciechanów aż 5:1.
Z tym ostatnim zespołem w minioną niedzielę odbyli pierwszy sparing na świeżym powietrzu. Ciechanowianie wygrali jeszcze wyżej, bo 6:1, choć do przerwy było tylko 1:0. Kolejne mecze kontrolne makowianie rozegrają z Żakiem Szreńsk (31 stycznia), Narwią Ostrołęka (7 lutego), Kryształem Glinojeck (14 lutego) i Pafem Płońsk (28 lutego).
Przygotowania do wiosennych potyczek w A-klasie rozpoczęli już też gracze Orła Sypniewo (16 stycznia) i GUKS-u Krasnosielc. Jeśli chodzi o ten ostatni klub, to pierwszy sparing zaplanowany jest na 15 lutego. Rywalem krasnosielczan będzie ekipa grająca w „okręgówce” - Mazowsze Jednorożec.
Ponadto warto dodać, że w grudniu zeszłego roku Tomasz Olszewik ponownie został wybrany na prezesa GUKS-u. W skład zarządu weszli także: Tomasz Urbański – wiceprezes, Tomasz Rogala – skarbnik i Dariusz Wierzbicki – sekretarz. „Chcielibyśmy bardzo podziękować panu prezesowi Tomaszowi Olszewikowi za to, że poświęca swój wolny czas, aby takie przedsięwzięcie, jakim jest nasz Gminny Uczniowski Klub Sportowy, mógł normalnie funkcjonować. Mało kto wie, ale spraw papierkowych jest niezwykle dużo...” – napisano na stronie internetowej klubu.
20 stycznia treningi wznowili także futboliści z Różana, występujący w B-klasie. Jednocześnie klub ogłosił nabór uzupełniający do sekcji seniorów.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB