Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Czujemy się jak ludzie drugiej kategorii

2015-01-31 16:00:00 (ost. akt: 2015-01-28 09:56:48)

Podziel się:

Miasto ma już za sobą uchwalenie budżetu na 2015 r. Nie znalazło się w nim jednak miejsca na remont dróg na osiedlu Południe, które od dawna są w opłakanym stanie. - Burmistrz zachowuje się jakby to osiedle nie istniało. 116 mieszkańców podpisało petycję w tej sprawie - rozpoczął na sesji dyskusję radny Stanisław Romanowski.

-Plan budżetowy uchwala nie burmistrz, lecz rada, zaś liczba głosów nie może robić na nas wrażenia, bo to nie jest jedyne osiedle, które nie ma dobrych dróg. Są procedury, określone pieniądze i musimy się tego trzymać - tłumaczył burmistrz miasta, Tadeusz Ciak.
Na sesji pojawił się także Krzysztof Wierzbicki, przedstawiciel mieszkańców osiedla Południe, który postanowił zainterweniować w tej sprawie. - Na osiedlu Grzanka prowadzono już milionowe inwestycje, ale nie u nas. My czujemy się jak ludzie drugiej kategorii. W 2008 roku doprosiliśmy się wykonania projektu dla poprawy całego osiedla. Przez tyle lat wykonano jedynie modernizację ulicy Wrzosowej i to nie w najlepszej jakości - skarżył się mieszkaniec Makowa.
Gdy burmistrz podkreślił, że na tym osiedlu w ostatnich latach także wykonano już prace za 3 mln zł, Wierzbicki zarzucił mu kłamstwo. - Rozumiem jak to jest mieszkać na ulicy, gdzie nie ma dobrej drogi, bo ja sam długo na takiej mieszkałem. Nie można jednak oskarżać nikogo o kłamstwo. Dlatego postaram się następnym razem przedstawić to dokładnie w liczbach - wyjaśnił Ciak.
Głos zabrał także radny Sławomir Leśniak. - Co oznacza stwierdzenie „milionowe wydatki na Grzankę”? Jako mieszkaniec tego osiedla poczułem się wywołany do tablicy. Trzeba wziąć pod uwagę to, ile czasu mieszkańcy czekali na jakiekolwiek remonty dróg - mówił radny.
Podczas obrad radny Stanisław Romanowski wyznał natomiast, że mieszkańcy osiedla Południe wybierają się do burmistrza w sprawie braku inwestycji w tym rejonie miasta.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as #1653255 | 151.248.*.* 2 lut 2015 14:32

    masz rację każdemu kto postawi gdzies dom rób zaraz drogę ,a niech sie liczy z tym , że to trzeba naście lat albo sam niech drogę buduje , ma kase na dom to niech i droge sobie walnie albo gumiali na nogi z żonką i dziecmi i wio do miasta

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ,,,, #1653192 | 31.61.*.* 2 lut 2015 13:34

    Mieli pieniądze na postawienie domów to niech sobie też drogę sobie zbudują albo traktorami mogą jeździć...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz