Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Kasa na konto albo w Przasnyszu

2015-02-01 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-28 09:58:04)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Albo założenie konta w banku albo comiesięczne przymusowe „wycieczki” do Przasnysza – bezrobotni z terenu naszego powiatu muszą wybrać jedno lub drugie, aby pobierać zasiłki.

Dotychczas pieniądze inkasowali w punktach Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, które znajdowały się m.in. w Makowie, Różanie i Krasnosielcu. Ale w makowskim „pośredniaku” zawisła informacja, że „od dnia 1 marca 2015 roku wypłaty świadczeń dla osób bezrobotnych realizowane będą na indywidualne rachunki bankowe. Osoby bezrobotne zobowiązane są do dostarczenia Powiatowemu Urzędowi Pracy w Makowie Mazowieckim podania wraz z potwierdzeniem numeru rachunku bankowego, na który ma być przekazywane świadczenie. W przypadku braku konta bankowego wypłaty gotówkowe realizowane będą w siedzibie Polskiego Banku Spółdzielczego Ciechanów Oddział w Przasnyszu ul. Św. Stanisława Kostki 11”.
„Wycieczki” co miesiąc do Przasnysza albo założenie konta, w większości placówek bankowych płatnego, nie jest bezrobotnym „na rękę”. Jak tłumaczy starosta Zbigniew Deptuła, to jest decyzja banku, który obsługuje starostwo i podległy mu PUP. - Nie chce dalej już prowadzić punktów kasowych, w innych powiatach już ich nie mają. Twierdzi, że najlepszą formą jest przelew na konto – tłumaczy. Dodaje, że dotychczas bezrobotni musieli odwiedzać te punkty kasowe, a teraz będą dostawać pieniądze na rachunek bez wychodzenia z domu. Zdarzały się przypadki, że nie odbierali należności, bo na przykład wyjechali za granicę, teraz będą spływać na konta.
Sprawa dotyczy około 500 osób uprawnionych do pobierania zasiłku.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB